PERFORMANS GROUP | Faaliyet Alanları

PERFORMANS GROUP GRUP ŞİRKETLERİ VE FAALİYET ALANLARI

PERFORMANS GROUP bünyesinde yer alan grup şirketlere ait, faaliyet alanları.

DİZAYN KONSEPT - Performans Grup

Minivan taşıma, ekspress taşıma olarak da bilinen mal ve ürün nakil süreçlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Ürünlerin hızlı, güvenli ve kaliteli bir şekilde hedefe ulaştırılmasını sağlayan bu çözüme Dizayn Konsept ayrıcalıklarıyla ulaşabilirsiniz. Güçlü servis ağı ve kaliteli kadrosu sayesinde hemen herkesin beklentilerine cevap veren bu hizmeti neden tercih etmeniz gerektiğini merak ediyor musunuz?

Ürünlerin hedef adrese zamanında ve güvenle ulaştırılması hemen hemen her göndericinin talebidir. Ancak bazen ürünlerin olabildiğince hızlı gitmesi ihtiyacı doğar. Karayolu taşımacılığı bu konuda oldukça değerli bir seçenek olsa da tırın tamamen doldurulup yola çıkması zaman alır. Bu durumda da minivan taşımacılık anlayışı ön plana çıkar.

Dizayn Konsept olarak minivan taşımacılığı konusunda sizlere ideal hizmetler vaat ediyoruz. Bu sayede gönderilerinizin zamanında ve güvenle ulaşmasına imkân tanıyoruz. Aşağıda Dizayn Konsept ayrıcalıkları ile minivan taşıma hizmetini seçtiğinizde elde edeceğiniz fırsatları gözlemleyebilirsiniz!

Minivan Taşıma Avantajları Nelerdir?

Taşımacılık alanında en dikkat çeken alternatiflerden biri olan minivan taşımayla alakalı elde edeceğiniz ayrıcalıklara daha yakıdan bir göz atın.

Hızlı Teslimat

Gönderilerinizin dilediğiniz gün ve saatte hedef adrese ulaşması adına başvuracağınız yegâne çözüm minivan taşıma hizmetleridir. Karayolu taşımacılığında sürecin haddinden fazla uzun olması ve tırın daha yavaş seyretmesi bu taşıma şeklini ön plana çıkarmaktadır. Öte yandan teslimatın adreste gerçekleşmesi de minivan ile mümkündür. Çünkü tır her yere giremezken minivan, araç trafiğinin olduğu her yere girebilir.

Uygun Fiyatlı

Fiyat avantajı genellikle en ucuz olarak düşünülse de aslında minivan taşımanın fiyat – performans konusunda en ideal hizmet olduğundan söz etmek gerekir. Çünkü hızlı bir şekilde teslim edilmesi gereken ürünlerin havayolundan sonra en hızlı ve uygun fiyata taşındığı seçenek minivandır. Bu nedenle de bir hava kargo hizmeti almak yerine minivan çözümlerinden faydalanmak sizin adınıza daima daha avantajlı olacaktır.

Güvenilir Çözümler

Nakliye süreçlerinde güven, fiyat avantajından sonra en önemli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de güvenilir bir hizmete ulaşmak istiyorsanız kesinlikle minivan taşıma hizmetine Dizayn Konsept ayrıcalıklarıyla ulaşmalısınız. Çünkü firmamız size sunduğu taşıma hizmetinde sizi ve gönderilerinizi önemser. Ürünlerin zarar görmeyeceği üstelik güvenle taşınacağı bir süreç için gerekli bütün iyileştirmeleri yapar.

Minivan Taşıma Fiyatları

Minivan taşıma fiyatları, bu hizmetle alakalı en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de fiyatların nasıl ve neye dikkat ederek belirlendiğini ele almak gerekecektir.

Minivan taşımacılığında fiyatların belirlenmesinde en büyük rolü yükün ağırlığı ve ebatları belirler. Nitekim araçta ne kadar çok yer kapatılmışsa yük için talep edilecek olan ücret de o denli artar. Bir başka belirleyici faktör olarak servis rotası da önemlidir. Dizayn Konsept olarak lokasyon ayırt etmeksizin her yere gönderi ulaştırıyoruz. Bunu yaparken de uygun fiyatların ön planda olmasını sağlıyoruz.

Dizayn Konsept ile Doğru Tercih

Dizayn Konsept, taşımacılık konusundaki tecrübesini ortaya çıkarmak adına bütün tecrübesini ortaya koyar. Üstelik minivan taşıma hizmetleri ile ilgili çalışmalar yürütürken kaliteden yana taviz vermemeye de özen gösterir. Güçlü filosu ve teknolojiye ayak uyduran anlayışı ile hizmet çeşitliliğini sağlayan Dizayn Konsept ile siz de en ideal hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle de kendini yenileyen bir marka ile iş birliği yapmanın avantajını fazlasıyla hissedebilirsiniz.

Antrepo, gümrük mevzuatına tabi olan ve eşyaların gümrük gözetimi altında muhafaza edildiği dış ticaret işlemlerinin tamamlanabilmesi için gerekli olan işlemlerin yapıldığı bir depodur. Depolama, bir üreticiden mal satın aldığınız ve bunları yerine getirilmesi için başka bir yere gönderilmeden önce ki süreci ifade eder. Bu ürünleri bir depoda, boş bir odada veya diğer tesislerde saklamak mümkündür. Ne kadar stoğun olduğuna ve işin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak depolama türleri değişkenlik gösterebilir. Küçük bir işletmeniz varsa, depolama seçeneğinizin nakliye erişimini içermesi gerekmez.

Ambar olarak da adlandırılan depo malların ve malzemelerin verimli depolanması ve taşınması için planlanmış bir alan olarak ifade edilir. Bu anlamda “depo” ve “dağıtım merkezi” kelimelerini birbirinin yerine kullanabiliriz. Tanımda dikkat edilmesi gereken önemli olan, planlı ve verimli kelimelerinin kullanılmasıdır.

Antrepo Çeşitleri

Antrepolar farklı özelliklere bağlı olarak çeşitli şekillerde isimlendirilmektedir. Bu kapsam da antrepo çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Özel Depolar: Kendi ürünlerini veya ekipmanlarını depolamak için özel kuruluşlara aittir.

Kamu Depoları: Bir devlete ve yarı devlet kurumuna aittir. Mal depolamak için özel firmalar tarafından kiralanabilir.

Co-Operative Antrepo: Özel firmaların depolama için alan kiralayabilecekleri bir kooperatife aittir.

Dağıtım Merkezleri: Dağıtım merkezleri mal sevkiyatlarını alır ve bunları hızlı bir şekilde A’dan B’ye taşır.

Antrepoların Avantajları

Ürünlerin depolanmasının yanı sıra, depolamanın başlangıçta görülmeyen birçok avantajı vardır. Bunlar şunları içerir:

İyileştirilmiş Envanter Doğruluğu: Ne kadar envantere sahip olduğunuzu ve ne kadar taşıdığınızı bilmek, geleceği daha kesin bir şekilde planlayabileceğiniz anlamına gelir.

Azaltılmış Genel Maliyet: Bir deponun işleyişini iyileştirdikçe, daha fazla geliştirme ve maliyetlerin düşürülmesi için daha fazla yatırım yapabilirsiniz. Daha İyi Personel Seviyeleri: İşletmenizin belirli bir süre boyunca ne kadar meşgul olacağını anlamak, personel ihtiyaçlarınızı buna göre planlamanıza olanak tanır.

Malların Korunması: Mallarınızın ihtiyaçlarını karşılayan bir depolama tesisine sahip olmak, bir işletme için çok önemlidir. Soğutma gerektiren çabuk bozulan mallarınız varsa, deponuzun bu standarda uygun olmasını sağlamanız gerekir.

Siz de antrepo hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dizayn Konsept Lojistik olarak birbirinden değerli hizmetlerle sizlere destek oluyoruz. Özellikle gümrüklü ve gümrüksüz depolama çözümlerimiz sayesinde ürünlerinizin daha güvenli muhafazasını sağlıyoruz.

Serbest depolama işlemleri diğer adıyla gümrüksüz depolama işlemleri olarak kabul edilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere burada muhafaza edilen ürünlerin herhangi bir gümrük işlemine tabi tutulması söz konusu değildir. Çünkü burada depolanan ürünlerin daha önceden gümrük işlemleri tamamlanmıştır.

Serbest dolaşımda olmayan ürünlerin gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde bu ürünlerin antrepoda beklemesi gerekmektedir. Serbest depolama da antrepodan farklı olarak gümrüksüz olduğundan burada her ürünün depolanması mümkün olmaz.

Serbest Depolama İşlemleri Nelerdir?

Serbest dolaşımda olmayan ürünlerin depolama işlemleri ile alakalı çözümlerden faydalanmak adına serbest depomuzda ürünlerinizi saklayabilirsiniz. Peki, serbest depomuzda size sunduğumuz çözümler nelerdir? Aşağıda bütün detayları ile ürünlerin serbest depolama ile muhafazasını bulabilirsiniz.

Gümrük işlemleri tamamlanmış ancak henüz sahibi tarafından çekilmemiş ürünlerin serbest depolarda beklemesi söz konusu olur. Bu nedenle de ürünlerin güvenli bir şekilde burada beklemesi sağlanır. Ürün depolama işlemleri ile alakalı antrepo işlemlerinde olduğu gibi gerekli bütün önlemler alınmaktadır.

Serbest depolarda tıpkı antrepoda olduğu gibi ürünlerin güvenliği adına yangın sistemleri ve güvenlik sistemleri kurulur. Bu sayede de kaliteli çözümlerden fayda elde etmek mümkün olur. Eğer siz de serbest dolaşımdaki ürünlerinizin belirli bir süre depolanmasını istiyorsanız Dizayn Konsept Lojistik ile iletişime geçebilirsiniz.

Neden Dizayn Konsept Lojistik?

Özellikle gümrük ve depolama işlemlerinde sizlerden gelen taleplere cevap veren Dizayn Konsept Lojistik; uygun fiyat ve kalite odaklı çözümleri ile sizlerin taleplerini karşılar.

Depolama işlemlerinde muhafaza ve koruma noktasında başarılı çözümler sunuyor olmanın yanında teknolojiden de maksimum manada faydalanıyoruz. Bu kapsamda sizlerden gelen bütün taleplere çözüm sunuyor olmayı arzu ediyoruz. Depolama da en yüksek performans ve bütçe dostu çözümler için bize ulaşabilirsiniz.

Denizyolu taşımacılığı, süre konusunda çok tatmin edici bir alternatif olmasa da yüksek tonajlı ürünlerin taşınmasında en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Bu nedenle de nakliye sürecine karar verirken pek çok detayı dikkate alarak karar kılmak sizin adınıza çok değerli olacaktır. Dizayn Konsept olarak beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak hizmetler için hemen harekete geçebilirsiniz. Çünkü biz sizi önemseyerek hizmet sağlıyoruz!

Gemilerin büyüklüklerine göre çok farklı miktarlarda yük almaları fiyat avantajı elde etmek isteyenler için denizyolu taşımacılığını bir numara yapar. Bu taşıma tipinin güven ve kalite bakımından da ön planda olması insanların çok büyük bir kısmı için tercihi denizyoluna çevirir.

Siz de denizyolu taşıması ile ürünlerinizin beklenen süre ve fiyatta güvenle taşınmasını istiyor olabilirsiniz. Dizayn Konsept ile ürününüzün cinsi ve özelliği ne olursa olsun en ideal taşıma seçeneğini bulabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları

Bir yükün taşınması sırasında dikkat edilecek pek çok detay vardır. Fiyat, kalite, güven ve hız söz konusu detayların başında gelir. Dizayn Konsept olarak bütün detaylarla alakalı size doğru çözümler vaat ediyoruz. Bu sayede seçiminizin ne denli olduğunu ispat etmeyi başarıyoruz. İşte bir denizyolu taşıması sırasında sizi bekleyen alternatifler!

Full Konteyner ve Parsi yel Taşıma İmkânı

Yükün cinsi ve miktarı diğer bütün taşıma tiplerinde olduğu gibi denizyolu taşımacılığında da önemlidir. İster full konteyner ister parsiyel konteyner seçenekleri ile taşıma süreçlerinin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenek size sadece uygun fiyat sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda hızlı bir yükleme sürecine de kapı aralar. Dizayn Konsept ile iletişime geçerek hangi seçeneğin sizin için daha ideal olacağına karar verebilirsiniz.

Yüke Özel Konteyner Tipi

Konteyner, içine yüklerin konduğu kapalı bir kap olarak ifade edilse de yükün özelliklerine göre farklılaşabilmektedir. Bu kapsamda taşmalı yükler için Open Top konteyner ya da çok geniş ürünler için Flat Rack tercihi ön plana çıkar. Dizayn Konsept olarak beklentilerinize tam anlamıyla cevap verecek hizmetler için birbirinden farklı konteyner tipleri sunuyoruz. Üstelik konteyner seçimini de uzmanlarımızın bilgi birikimine güvenerek yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle en ufak bir sorun yaşanmadan sürecin sizin adınıza başarıyla tamamlanmasına olanak sağlıyoruz.

Dünyanın Her Limanına Servis

Denizyolu taşımacılığının fiyat avantajı kadar neredeyse dünyanın her ülkesine taşmacılık imkanı sağlaması da özeldir. Bu anlamda çok büyük miktarlarda yüklerin gemiye yüklenmesi ve uzun bir rota sonrasında varış adresine güvenle ulaşması mümkün olur. Eğer siz de yükünüzün dünyanın öteki ucuna ulaşmasını amaçlıyorsanız Dizayn Konsept ile bir denizyolu nakliyesi planlayabilirsiniz.

Port to Port ve Door to Door Taşıma

İş ortaklarınızın nakliye talepleri ve sizlerin de çalışma şekline göre ister door to door ister port to port nakliye seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dizayn Konsept, talebiniz olan her nakliye çeşidine cevap verirken ayrıcalıklarla dolu bir sürece kapı aralamanızı sağlar. Size sadece bu kusursuz süreci yaşamak adına harekete geçmek kalır!

Denizyolu Taşımacılığı Fiyatları

Denizyolu taşıması, en kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerin başındadır. Yüksek miktarlarda yükün taşınması sayesinde birim fiyat düşerken markaların/insanların tercihi de bu seçeneğe yönelir. Siz de Dizayn Konsept ile en iyi hizmete ulaşabilirsiniz. Üstelik uygun bir çözüm seçerek fiyat – performans konusunda da ideal seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Parsiyel taşımacılık, firmamızın sunduğu taşımacılık hizmetleri arasında yer almakta olup çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Parsiyel kelime olarak tüm olmayan ve parça anlamına gelmektedir. Nakliye yani taşımacılık sektöründe en temel amaç aynı güzergahta ki taşınması planlananın yükleri ve yük miktarına bağlı olarak ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Yük endüstrisi çeşitlilik doludur ve çok sayıda taşıma modu vardır. Bu kapsamda denizyolu taşımacılığında da parsiyel taşımacılık hizmetlerinden faydalanılması mümkündür. Birden fazla göndericiden gelen kargoyu ve / veya birden fazla alıcıya birlikte sevkiyat için genellikle tek bir nakliye gemisi parsiyel taşımacılık olarak ifade edilir. Varışta, gemi veya konteyner boşaltılır ve her bir gönderi, uygun alıcı tarafından talep edilebilir.

Parsiyel Taşımacılık Önemi

Özellikle uluslararası taşımacılık söz konusu olduğunda firmaların küçük bir yükün tek araçla taşınması, büyük maliyetlerin giderlerine yansıtılması anlamına gelecektir. Tek bir firmanın komple nakliyesi yerine, aracı doldurmaya yetecek yükü olan müşterilerin mallarının birleştirilmesi maliyetlerde büyük avantajlar sağlamaktadır.

Parsiyel taşımacılık, özellikle uluslararası arenada karayolu ve deniz taşımacılığının kombine kullanımı ile etkin ve hızlı çözümler sunar. Deniz araçları ile karayolu taşımacılığında farklı taşıma türleri kullanılarak taşıma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Böylece hedef noktaya en uygun taşıma yöntemlerinin kullanılması hem maliyetleri düşürerek hem de zamandan tasarruf ederek parsiyel taşımayı ön plana çıkarmaktadır.

Denizyolu kargo taşımacılığı en çok tercih edilen parsiyel taşımacılık türlerinden biridir. Taşınacak yükün az olduğu ve bir yükleyicinin tam konteyneri dolduramayacağı durumlarda farklı müşterilerin yükleri aynı gemiye yüklenir. Parsiyel okyanus taşımacılığı olarak adlandırılan bu yöntemde; aynı güzergahtaki yükler ana limanlara veya aktarma limanlarına boşaltılır ve buradan karayolu ile ilgili adreslere teslim edilir.

Kaliteli Parsiyel Taşımacılık Hizmeti

Parsiyel taşımacılık başarısı; farklı müşteriler, farklı yükler ve adresler söz konusu olduğu için birçok nokta organize edilerek ve koordine edilerek sağlanabilir. Dağıtılacak farklı adresler dikkatli kullanım ve dağıtım gerektirir. Burada atılacak yanlış adımlar, dikkatsizlik hem zaman kaybına hem de maddi hasara yol açabilir. Siz de parsiyel taşımacılık ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Standart dışı ölçülerde ki yüklerin bir noktadan farklı bir noktaya taşınmasını sağlayan proje taşımacılığı ile siz de çeşitli yüklerinizin taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Proje Taşımacılığının Kapsamı

Ağırlığı ve boyutları alışılmayan ürün ve ekipmanlar bu hizmet kapsamında yüklenebilmektedir. Bu kapsamda söz konusu hizmetin normal araçlar ile taşınması mümkün olmayan yüklerin taşındığını ve adreslerine ulaştırıldığını ifade etmek mümkündür. Firmamız hem yurt içi hem de Avrupa çapında ki proje yüklemeler için hizmetler sunar. Siz de bu hizmetler en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Proje taşımacılığında belirli projelerin gerçekleştirilmesinde büyük öneme sahip olan yüklerin taşınma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle taşınan tüm yüklerin belirlenen bir süre içerisinde mutlaka adrese ulaştırılması gerekir.

Proje taşımaları kapsamında taşınan ürünlerin belirlenen zamanda yerine ulaştırılamaması proje de çeşitli aksaklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Proje taşımacılığı kapsamında sunulan hizmet ve avantajlar ise aşağıdaki gibidir.

 • Yol izni alma,
 • Proje taşıma-senaryo yönetimi,
 • Projeye uygun depolama hizmeti,
 • Survey,
 • Sipariş izleme hizmeti,
 • Anahtar teslimli maliyet yönetimi,
 • Ağır yük taşımacılık,
 • Ağır kargo,
 • Belge çıkışı,
 • Emtia Sigortası,
 • Paketleme ve Sabitleme,
 • Full charter-Part Charter gemi kiralanması,
 • Vinç,
 • Ağır yük depo ve aktarma,
 • Yerel bilgilendirme hizmeti,
 • Dış ticaret ve mevzuat destek hizmeti,
 • Teknik ekipman tedarik hizmeti,
Profesyonel Proje Yüklemeleri

Proje yükler olası aksaklıklar durumunda ciddi sorunlar ortaya çıkarabilecek yük çeşitleridir. Bu nedenle de yolun her anlamda değerlendirilmesi ve olası risklerin bertaraf edilmesi gerekir. Aksi durumda taşıma planlandığı gibi başarılı bir şekilde sonuçlanmaz. Firmamız başarılı bir taşıma süreci adına elinden geleni yaparak kaliteli çözümlere kapı aralar. Bizimle iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Taşımacılık hizmetleri kapsamında firmamız tarafından sunulan hizmetlerden biri olan paketleme hizmetinden yararlanarak mallarınızın çok daha kusursuz bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız tarafından profesyonel bir şekilde sunulan paketleme hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi gelin paketleme hizmeti kapsamında kullanılan ürün ve paketleri inceleyelim.

Paketleme Hizmeti Kapsamı

Kara, deniz ve hava yoluyla nakliye sırasında kullandığımız nakliye ambalajı türleri, diğerlerinin yanı sıra şunları içerir:

Kontrplaktan yapılmış taşıma kutuları: Bizim tarafımızdan büyük ve hassas eşyaları paketlemek için kullanılan hafif ve son derece dayanıklı olan kutulardır.

Masif ahşaptan yapılmış taşıma kutuları: Ağır nesneleri taşımak için kullanılan en kaliteli ambalajlar. Sağlam yapıları, tüm ürünleri dış etkenlere karşı mükemmel şekilde korur.

Fibrokarton kutular: Ahşap atıkların birbirine bastırılmasıyla oluşturulan levhalardan yapılmıştır. Böyle bir tahtanın yapısı, yükün yönüne bakılmaksızın çok kompakt ve çok güçlüdür. Bu tür kılıflar, daha hafif ve daha küçük nesneleri taşımak için tasarlanmıştır.

Ajur taşıma kutuları: Hem hafif hem de ağır malların taşınmasına olanak tanır. Özel bir bariyer kaplaması sayesinde ürünleri olası korozyona karşı mükemmel bir şekilde korurlar. Ajur taşıma kutularının ek bir avantajı, masif ahşap kutulardan daha ucuz olmalarıdır.

Askeri kutular: Teslim edilen projeye veya kendi çözümümüze göre hazırlanır. Silah ve mühimmat için kalıp ve tutucu şeklinde özel iç donanımları vardır. Bu tür kutular, yüksek kaliteli menteşeler, kilitler ve bağlantı parçalarıyla sabitlenmiştir.

Palet kutuları: Bunlar bir palet tabanında yapılan kutulardır. Herhangi bir malzemeden yapılabilir: ahşap, kontrplak, OSB veya lif levha şeklindedir. Genellikle sebze, meyve veya küçük malları taşımak için kullanılırlar.

Taşıma platformları: Üretim tesislerinde, depolarda ve tesislerde kullanılır. Esas olarak standart olmayan ve hacimli ürünlerin taşınması gerektiğinde kullanılır. Faaliyetimizin bu bölümü, üzerinde anlaşmaya varılan teknik varsayımlara ve büyük boyutlu nesnelerin bulunduğu geniş alanlara dayalı olarak özel bir müşteri siparişine göre bireysel tasarım ve ayarlamayı gerektirir.

Siz de en profesyonel taşımacılık hizmetleri ve paketleme avantajlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malzeme işleme olarak ifade edilen elleçleme depolarda, üretim tesislerinde ve dağıtım merkezlerinde üretkenliği doğrudan etkiler. Verimsiz bir tesis, hatalara ve gecikmelere neden olarak müşteri sadakatini aşındırır ve rekabetinizin işi kaptırmasını kolaylaştırır.

Malzeme taşıma, yalnızca mallarınızı birim yüklere ayırmakla ilgili değildir. Başarılı işletmeler, aşağıdakileri korumak için malzeme işleme sistemlerini izlemek ve iyileştirmek için zaman harcar. Peki, elleçleme ne sağlar?

 • Mallarının bütünlüğü
 • Perakende depolarının, 3PL depolarının, dağıtım merkezinin veya üretim tesislerinin üretkenliği
 • Çalışanlarının fiziksel ve ruhsal sağlığı

Bir gönderi geldiğinde, iyi bir malzeme taşıma süreci, malların rıhtımdan uygun rafa zamanında ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda malzemelerin uygun kontrolünü de hesaba katar. Deponuzun belirli bölümlerine erişimi belirli çalışanlarla sınırlayan bir malzeme işleme süreciyle hırsızlık, hasar ve bozulmayı azaltabilirsiniz. Uygun malzeme işleme, depoların malları organize bir şekilde depolamasına izin vererek giden gönderiler için envanterin seçilmesini ve paketlenmesini kolaylaştırır.

Elleçleme Nasıl Yapılır?

Depo yerleşiminiz, malzeme taşıma sisteminizi önemli ölçüde etkiler. Verimli bir depo ile onu bir arada tutamayan bir depo arasındaki fark olabilir. Kötü bir depo yerleşimi darboğazlara neden olur, hareket israfını artırır (depo içinde gereğinden fazla hareket eder) ve manuel malzeme kullanımı nedeniyle yaralanma riskini artırır. İyi tasarlanmış bir depo düzeni, süreçleri kolaylaştırır, işçi hareketlerini azaltır ve çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığını olumlu yönde etkiler. Elleçleme de kullanılan ekipmanlar aşağıdaki gibidir.

Depolama ve taşıma ekipmanı: Malları teslim alma ve nakliye arasındaki sürede saklar. Bu tür ekipmanların örnekleri, istifleme çerçeveleri, raflar ve raflardır.

Tasarlanmış sistemler: Malları bir depodan verimli bir şekilde taşıyan ve manuel müdahale ihtiyacını azaltan otomatik birimlerdir. Bu tür ekipmanların örnekleri, otomatik depolama ve erişim sistemleri (AS / RS), robotik dağıtım sistemleri, otomatik yönlendirmeli araçlar ve konveyör sistemleridir.

Endüstriyel kamyonlar: Malzemeleri bir depo çevresinde hareket ettiren motorlu araçlar. Bu tür araçlara örnek olarak forkliftler, el arabaları, yandan yükleyiciler ve palet krikoları verilebilir.

Dökme Malzeme Taşıma Ekipmanı: İşçilere büyük yükleri taşımada yardımcı olan ekipman. Bu tür ekipmanların örnekleri arasında kovalı elevatörler, istifleyiciler ve silolar bulunur.

Taşımacılık sektörünün en önemli adımlarından biri olan barkodlama ürünlerin çok güvenilir bir şekilde talep edilen yere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda nakliye hizmetleri kapsamında sunulan barkodlama ile ürün ve mallarınızı son derece güvenilir bir şekilde farklı adreslere gönderebilirsiniz. Barkodlamanın sağladığı çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Üretim Yönetimi

Üretim ve test verilerinin oluşturulması ve üretim kalite kontrol verilerinin elde edilmesinde kullanılan ürün tanımlama kodunu, ürün kontrolünün tamamlanması, ürün tanımlama kodu ve ürün dosyalarının oluşturulması, üretim planını düzenlemek, üretim sürecini izlemek ve ürün yelpazesinin nitelikli oranını iyileştirilmesi barkodlama ile gerçekleştirilmektedir.

Satış Bilgi Sistemi

Bir bilgisayarın satış ve dağıtım yönetimi, bir barkod ile hızlı ve doğru bir şekilde kullanılabilir. Bu doğrultuda barkodlama satış bilgi sistemi için de son derece önemlidir.

Depo Yönetimi

Depo, envanter, envanter, aylık stok transferi, kendi yöntemleriyle farklı işler, komple depo ithalatı barkodlama ile son derece kolay bir şekilde takip edilebilir.

Envanter Yönetimi

Malların tanımı, çeşitleri, özellikleri, menşei, marka adı, ambalajı ve çeşitli malların dağıtım bölümüne göre listelenmesi barkodlama ile mümkündür.

Depo Yönetimi

Depo yeri yönetimi, envanter alanının yönetimidir. Ürün depoda iken tek tek barkod numarası ve ürün barkoduna karşılık gelir ve depodaki malların stok süresine göre ilk giren ilk çıkar veya parti yönetimi yapılabilir.

Tek Parça Mal yönetimi

Barkod teknolojisi, sadece ürün stoğunu çeşidine göre yönetmekle kalmaz. Aynı zamanda mal stoğunun belirli tek parçasını da yönetir. Tek bir ürünün durumunu kaydetmek için ürün işaret çubuğunu kullanarak tek bir ürünü takip edip yönetebilir. Depolama işlemlerini daha doğru bir şekilde tamamlayabiliriz.

Sıralama Yönetimi

Malları dağıtırken ve depolarken, ayrı mal ve toplama yöntemini kullanarak birçok malla hızlı ve verimli bir şekilde ilgilenmemiz gerekir. Malları otomatik olarak ayırıp barkod teknolojisi ile seçip ilgili yönetimi gerçekleştirebiliyoruz.

Barkod tarayıcı, barkodun içerdiği bilgileri okumak için bir tanıma cihazıdır. Optik ilke, barkod içeriğini çözmek ve veri hattı veya kablosuz yolla bir bilgisayara veya başka bir ekipmana iletmek için kullanılır. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Karayolu taşımacılığı ile uygun fiyat ve hızlı çözümlerden yararlanmak ister misiniz? O halde Dizayn Konsept ile beklentilerinize çözüm üretecek bir hizmete ulaşmak için harekete geçebilirsiniz.

Karayolu taşıması; tır ya da kamyon gibi araçlarla ürünlerin hedef adrese ulaştırılmasını ifade eder. Bu anlamda karayolu taşımacılığının hızlı ve uygun fiyatlar sunduğundan söz etmek gerekir. Denizyolu ve havayoluna nazaran hem avantajları hem de dezavantajları olan bu hizmete çok yönlü bir değerlendirme sonrasında başvurmalısınız. Böylelikle sizin için önemli olan detayları ön planda tutma şansı elde edebilirsiniz.

Dizayn Konsept olarak beklentilere cevap verecek çözümler sunarken talebe özel hizmetleri ön planda tutuyoruz. Siz de ürünlerinizin taşınması sırasında nasıl bir çözümle karşı karşıya kalacağınızı merak ediyorsanız hizmet standartlarımıza daha yakından bir göz atabilirsiniz!

Karayolu Taşımacılığı Hizmetinin Kapsamı

Dizayn Konsept olarak size sunduğumuz hizmetlerde en iyiyi hedefliyoruz. Üstelik kaliteden yana tercih kullanmanızı da sağlayacak seçenekler vaat ediyoruz. İşte karayolu taşımacılığında sizleri bekleyen alternatifler!

Komple ve Parsiyel Tır Taşıması

Ürünlerinizin yoğunluğu ve yükleme ihtiyaçlarınıza uygun olarak ister komple tır taşıması ister parsiyel tır taşıması avantajlarını sizlerle buluşturuyoruz. Üstelik her iki hizmet için de uzun süre araç beklemek durumunda kalmamanız adına çözüm üretiyoruz. Komple tır ile yükünüzün tek seferde varış adresine gitmesini salarken parsiyel taşıma sayesinde de uygun fiyatlar sunuyoruz.

Güvenilir ve Hızlı Taşıma Süreci

Karayolu taşımacılığının en değerli özelliklerinden bir tanesi de hızlı olmasıdır. Bu noktada ürünlerin olabildiğince hızlı ve güvenle taşınması adına gerekli önelmeleri alıyoruz. Araç kalitesini daima en yüksek standartlarda tutarken bilinçli personelimiz sayesinde de taşımada ideal seviyeye ulaşmayı başarıyoruz. Siz de Dizeyn Konsept tercihinde bulunarak en ideal seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Araç Takip İmkânı

Nakliye süreçlerini daha kaliteli bir şekilde sürdürmek istiyorsanız araç takip imkanının değer katacak bir seçenek olduğunu unutmamalısınız! Dizayn Konsept olarak araçlarımızın günlük takibini sağlarken aynı zamanda nakliyeye dair süreçlerin daha kaliteli bir şekilde sürdürülmesine imkân tanıyoruz. Siz de ürünlerinizin akıbetini takip etmek amacıyla Dizayn Konsept’in bu fark yaratan hizmetine göz atmalısınız.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Gönderilerin araçlar arasında nakil süreçlerinin profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Böylelikle nakil süreçlerinin daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarken ürünlerin hasar ve diğer olumsuzlukların da ortadan kalkmasına imkân sağlıyoruz. Yükün indirme ve bindirme aşamasında kaliteyi ön planda tutarken ilgili araçları kullanarak riski minimize ediyoruz.

Karayolu Taşımacılığı Fiyatları

Karayolu taşımacılığı konusunda en başarılı hizmetlerden yararlanmak mı istiyorsunuz? O halde uygun fiyat ve kalite odaklı çözümler için Dizayn Konsept ile iletişime geçebilirsiniz. Yüksek standartlarda bir taşıma süreci yakalamanızı sağlayan firmamız kaliteli araçlarıyla ve güvenilir personeliyle sizlere destek olur. Size sadece uygun fiyatlardan yararlanmak kalır.

Lokasyon, yük tonaj ve miktarı ile sigorta durumu dikkate alınarak fiyat belirlemesi gerçekleşir. Bu aşamada değerli olan detayları dikkate alarak hizmet almaya başlayabilirsiniz. Kaliteli bir hizmet için en önemli detayların neler olduğunu saptayın ve hemen harekete geçin!

Neden Dizayn Konsept?

Sektörün öncü markası olma hedefiyle ilerlerken daima daha iyiye ulaşma arzusunu taşıyoruz. Firma olarak kaliteden ödün vermemeyi hedef edinirken müşteri memnuniyetini de ön planda tutmayı başarıyoruz. Bizimle iletişime geçerek karayolu taşımacılığı konusunda en iyiye ulaşabilirsiniz.

Performans Gümrük Müşavİrlİğİ - Performans Grup

Gümrük mevzuatına göre muafiyet kapsamında ithali yapılan eşyalara ait vergi ve resimlerin belli bir taahhüt karşılığında geri alınmak üzere yatırılması, teminat olarak tanımlanmaktadır.

Teminat Çözüm Hizmeti

Teminatların çözülmesi adına Performans Gümrük Müşavirliği olarak teminat konusunda uzmanlaşmış personelimiz sayesinde süreci baştan sona titizlikle sürdürmeye gayret gösteriyoruz.

Teminat uygulamaları kapsamında Dahilde İşleme, Geçici İthalat, Gümrük Antrepo ve Gümrük Kontrolü Altında İşleme rejimleri ile alakalı işlemler yapılmaktadır. Gümrük Mevzuatı kapsamında ilgili muafiyet ve teminat türlerinin sizin avantajınıza olacak şekilde kullanmayı vaat ediyoruz. Ekonomik rekabet konusunda size ayrıcalıklar sunarken aynı zamanda pratik çözüm de sağlıyoruz.

İhracat yönetmeliği 4 maddesi N bendine Transit Ticaret: Yurt dışında veya serbest bölgede yerleşik bir firmadan ya da antrepodan satın alınan malın, ülkemiz üzerinden transit olarak veya doğrudan doğruya yurt dışında veya serbest bölgede yerleşik bir firmaya ya da antrepoya satılması, şeklinde tanımlanmıştır. Aynı yönetmeliğin 13 maddesi Diğer ihracat şekilleri ve transit ticaret 3 bendinde Uluslararası anlaşmalarla ticareti yasaklanmış mallar ile Müsteşarlığın madde politikası itibariyle transit ticaretinin yapılmasını uygun görmediği mallar transit ticarete konu olamaz. İthalat ve ihracat yapılması yasaklanmış ülkelerle transit ticaret yapılamaz. Transit ticarete ait gümrük işlemleri Transit rejimi kapsamında yapılmaktadır. Transit Rejimi, ithalat vergileri ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmayan serbest dolaşıma girmemiş ve ihracatla ilgili gümrük işlemleri tamamlanmış eşyanın gümrük gözetimi altında Türkiye Gümrük Bölgesi içindeki bir noktadan diğerine taşınmasına uygulanır.

Transit Gümrükleme

Transit gümrükleme, ülke dışından farklı yöntemler ve paketlemeler çeşitleri ile ülkelerin gümrük kapılarına gelen kargolar ile söz konusu gümrükleme alanlarında ve iç gümrüklerde ki ithalat işlemleri için sevkiyat gerçekleştirilme işlemine verilen isimdir. Gümrük geçişi olarak da bilinen transit gümrükleme malları taşımak için kullanılan bir gümrük prosedürüdür. Başka bir gümrük bölgesi üzerinden bir gümrük bölgesinin iki noktası arasında iki veya daha fazla farklı gümrük bölgesi arasında gerçekleştirilmektedir. Gümrük transit prosedürünün kullanılması, ithalatta geçerli olan gümrük vergilerinin, vergilerin ve ticaret politikası önlemlerinin geçici olarak askıya alınmasına izin verir. Bu nedenle, gümrükleme işlemlerinin gümrük bölgesine giriş noktasında değil varış noktasında gerçekleşmesine olanak tanır. Transit gümrükleme yapabilmek için gümrük müdürlüğüne iletilecek dilekçe, t1, t2, ncts veya tır karnesi evrakları ile birlikte konşimento ve ordinonun aslının ibraz edilmesi gerekmektedir. Ayrıca yurt dışında malı satan firmanın düzenlediği ve Türkiye’deki sevkiyatı yapacak firma adına düzenlenmiş olan faturanın kopyası ibraz edilir.

İTHALAT İŞLEMLERİ / MEVZUATI.

İthalat; bir malın, yürürlükteki ithalat mevzuatı ile gümrük mevzuatına uygun şekilde başka ülkelerden veya serbest bölgelerden Türkiye gümrük bölgesine sokulmasını veyahut müsteşarlıkla ithalat olarak kabul edilecek başka sair giriş ve işlemleri ifade eder.

Taşıyıcısı tarafından Türkiye’ye getirilerek gümrüğe sunulan eşyanızı Türkiye’ye ithal edeceğinizi gümrük idaresine bildirmeniz gerekir. Bu bildirim gümrük mevzuatında “gümrük beyanı” olarak adlandırılır İthalat yapacağınızı gümrük müdürlüğüne yazılı olarak bildirirken gümrük beyannamesi formunu kullanacaksınız. İthalat sırasında dolduracağınız gümrük beyannamesi özet olarak, gönderici-alıcı firma bilgileri, kıymet, tarife, menşe, taşıma bilgileri, varsa ödenecek vergiler, eşyaya eşlik etmesi gereken belgeler gibi bilgileri içerecektir.

Kati ithalat işlemi gümrük mevzuatında “serbest dolaşıma giriş” olarak adlandırılır. İthalatta gümrük beyanınızı BİLGE Sistemi üzerinden bir serbest dolaşıma giriş beyannamesi doldurarak yapabilirsiniz.

Gümrük beyanı yaparken kullanacağınız gümrük beyannamesi formunu elle değil, elektronik olarak doldurmalısınız. Gümrük işlemleri, “Bilgisayarlı Gümrük Etkinlikleri” ifadesinin kısaltması olan BİLGE yazılımı kullanılarak elektronik ortamda yürütülmektedir. BİLGE sistemi, eşyanın gümrük sahasına girişinden çıkışına kadar tüm gümrük işlemlerinin gerçek zamanlı olarak bilgisayar ortamında yürütülmesini sağlayan bir yazılımdır. BİLGE sistemine giriş yapabilmek için bir kullanıcı koduna, şifreye ve aynı zamanda bir elektronik imzaya ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir gümrük müşavirliğine vekaletname vererek işlemlerinizi yapabilirsiniz. İthalattan kaynaklanan gümrük vergilerini ödeme yükümlülüğünüz, bu beyannamenin tescil edildiği tarihte başlar. Bu konuda daha fazla bilgiyi bu bölümde yer alan 1 ve 10 numaralı başlıklarda bulabilirsiniz.

Gümrük idaresi, gümrük beyannamenizde kayıtlı olan bilgilerin doğruluğunu araştırmak üzere, beyannameyi ve ekindeki belgeleri kontrol edebilir, başka belgeler vermenizi isteyebilir, eşyanızı muayene edebilir, ayrıntılı muayene ve tahlil yapılması için eşyanızdan numune alabilir, bu numuneyi gerekli analizin yapılması için laboratuvara gönderebilir. Gümrük idaresinin ithalat işleminizle ilgili olarak yapacağı kontrol ve muayenenin kapsamı Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan risk analizi sonucuna göre belirlenmektedir.

Gümrük beyanınız gümrük idaresince kontrol edilecek; bu kapsamda gerek görülmesi halinde eşyanız muayeneye tabi tutulacak ve ödemeniz gereken vergiler belirlenecektir.

Bu vergileri Devlet bankaları aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.Bunu takiben, gümrük beyannameniz, bu beyannameyle ilişkili vergi ve para cezası kararları otomatik şekilde kapanır. Gümrük gözetiminde bulunan ve henüz serbest dolaşımda olmayan eşyanızın gümrük idaresi, tarafından kontrol edilmesi ve ödemeniz gereken gümrük vergilerinin ödenmesi sonucunda eşyanız size teslim edilecektir.

Gümrükleme Nedir?

Gümrükleme, yabancı bir ülkeyle gerçekleştirilen dış ticaret faaliyetlerinde, ürün veya hizmetlerin gümrüklü sahalardan geçişi sırasında devletle olan ilişki ve işlemlerin yürütülmesi hizmetidir. Çeşitli malları göndermeden önce gönderici, gümrük işleminin ne anlama geldiğini ve nakliye seçenekleriyle ne kadar alakalı olduğunu merak edebilir. Her uluslararası deniz taşımacılığı gönderisi, her ülkedeki gümrükleme kotasını karşılamalıdır. Gümrükleme, yetkili bir gümrük komisyoncusu aracılığıyla bir ülkeye taşınan mallara izin verilmesi için gerekli bir prosedürdür. Bu süreçte, sürece dahil olan taraflarla ithalat ve ihracatla yapılan gönderilerle ilgili bilgiler de bulunmaktadır.

İthalat Gümrükleme Kapsamı

Gümrükleme işlemleri olarak da ifade edilen ithalat gümrükleme işlemleri başkasının adına ya da hesabına hareket etmekte olan doğrudan temsilciler ile kendi adına fakat başkasının hesabına hareket eden temsilciler tarafından takip edilmektedir. Bu kişiler gümrük müşavirleri olarak adlandırılmaktadır. Gümrük müşavirleri gümrükleme işlemlerini yaparken farklı hizmetler sunmaktadır. Gümrükleme işlemleri aynı zamanda transit taşımacılık yapan kişiler hariç Türkiye Gümrük Bölgesi’nde yerleşik bulunan kişiler tarafından takip edilmektedir. Deniz, kara ve havayolu işletmeleri ile nakliyeci kuruluşların temsilcileri taşıdıkları malların transit işlemlerini doğrudan takip edebilmektedir. Doğrudan temsilciler kanuni olarak kurumları temsil eden bireyler olabilir. Bunun yanı sıra firmanın temsilnameyi haiz çalışanları da doğrudan temsilci olabilir.

Profesyonel Gümrükleme Hizmetleri

Gümrükleme hizmetleri gümrük müşavirliği şirketleri tarafından sunulan hizmetlerdir. Gümrükleme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için gümrük müşavirlerine vekalet verilmesi gerekir. Gümrük için vekaletname verildikten sonra gümrük müşavirleri kendi adlarına hareket eder ve kendilerine vekalet veren kişilerin hesabına gümrük idareleri ile hareket ederler.

Gümrükleme hizmetlerinin kapsamı genel olarak aşağıdaki gibidir.

 • Gümrük beyannamesi verilmesi öncesinde Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) tespiti,
 • Malların tabi tutulacağı gümrük rejimine göre vergi ve prosedür analiz edilmesi
 • Alınması gerekli olan izin veya uygunluklar varsa bunların başvuru ve takibinin yapılması,
 • Elleçleme, küşat, danışmanlık, gümrük beyannamesinin verilmesi.

İhracat, en basit şekliyle bir malın bir ülkeden başka bir ülkeye satılması ve gönderilmesi olarak ifade edilebilir. Gümrük Kanunu’nun ihracat ile ilgili bölümü, ihracat kavramını biraz daha teknik bir yaklaşımla açıklar. Buna göre ihracat, bir ülkede serbest dolaşımda bulunan eşyaların ihraç amacıyla başka bir ülkeye gönderilmesidir.

İhracatla ilgili olarak sıkça sorulan başlıca sorular şunlardır:

İhracat rejimi; serbest dolaşımda bulunan eşyanın ihraç amacıyla Türkiye Gümrük Bölgesi dışına çıkışına ilişkin hükümlerin uygulandığı rejimdir.

İhracat yapmanın avantajları;

İhracat, ülkeye döviz kazandıran bir faaliyettir. Bu nedenle, ihracat ile ilgili işlemlere farklı kurum ve kuruluşlar tarafından farklı kolaylıklar ve avantajlar sağlanmaktadır. İhracatın sağladığı avantajların başında, yaygın kullanımıyla “vergi iadesi” olarak bilinen vergi istisnaları yer almaktadır. Belirli şartlar altında yapılan ihracatlarda ÖTV ve KDV istisnasından yararlanarak o eşya için ödediğiniz ÖTV ve KDV’yi ihracat gerçekleştikten sonra geri alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ayrıca, ihracatta gümrük vergisi uygulanmaması esastır. İhraç ettiğiniz mallar için gümrük vergisi ödemezsiniz.

Nasıl ihracatçı olabilirim?

Bir vergi numarasına sahip olan tüm gerçek veya tüzel kişiler ihraç edecekleri ürünle ilgili olan ihracatçı birliğine üye olarak ihracat yapabilirler. Ülkemizde, ihracat yapabilmek için, özel bir izin veya lisans alınması gerekli değildir.

İstediğimiz her ürünü ihraç edebilir miyim ?

İhracatı devlet tarafından yasaklanmamış olan bütün malları ihraç edebilirsiniz.

Bazı malları ihraç edebilmeniz için ise belirli kamu kurumlarından izin almanız gereklidir. İhracat yapmaya karar verdiğinizde, ilk olarak malınızın ihracının yasak olup olmadığını ya da bu malı ihraç edebilmek için bir izin almanızın gerekli olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için ihracı yasak malları ve ihracatında izin alınması gereken malları gösteren listelere bakmanız gereklidir. İhraç etmek istediğiniz malın bu listelerde olup olmadığını belirleyebilmeniz için de öncelikle eşyanızı iyi tanımalı, eşyanızın ticari ismini ve özelliklerini iyi bilmelisiniz. İhracat yapmak istediğiniz ürünün yasak yada ön izin kapsamında olup olmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İhracat Gümrük İşlemleri Kapsamı
 • İhraç edilecek eşyanın ilgili Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonunun belirlenmesi.
 • İhracat rejimi ve ilgili mevzuatta yer alan usul ve esaslara göre ihracı izne tabi olan eşyaların izinlerinin alınması. (örnek: sağlık sertifikası , tehlikesiz atık ihracat izni gibi.)
 • Eşyanın tabi tutulacağı gümrük rejimine göre, müşterilerimizin talebine ve gümrük idarelerine ibraz edilmesi zorunlu evrakların kontrolü sağlanarak, bu evraklara Gümrük Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine göre, eşyayı yasal bir gümrük rejimine tabi tutarak gümrük beyannamesini hazırlamak.
 • Hazırlanan ihracat beyannamesinin işlemlerinin ilgili gümrükte takibini sağlayarak işlemlerinin sonlandırılması.
 • Ülkelere göre hazırlanması gereken dolaşım evraklarını hazırlamak ve tasdik işlemlerini yaptırmak.
 • İhracat işlemine ait belgelerin dijital olarak arşivlenmesi.
 • Eşya beraberi yurtdışına gidecek vesaikleri gümrükte bulunan nakliyeciye teslimi.
 • İhracat beyannamelerinin kapamalarını takip etmek. (Vedop)

Gümrük uygulamaları konusunda en kapsamlı çözümü sunan Performans Gümrük, küşat izni bağlamında size kusursuz hizmetler vaat eder! Gümrük Mevzuatı kapsamındaki bütün işlemlerinizde sizlere destek olurken ithalat/ihracat süreçlerinde bu hakkın kullanılmasını sağlıyoruz. Mal ve ürünlerin incelemesi için gerekli süreci kontrol ediyoruz.

Küşat, Farsça kökenli bir kelime olup ‘Açma – Açılış’ anlamına gelmektedir. Gümrük Mevzuatı kapsamında düzenlenmiş olan Küşat Hakkı bir ön inceleme olarak kabul edilmektedir. Gümrük Kanunu’nun 41. maddesinde yer alan bu hak aynı kanunun 87. maddesinde açıklanmıştır. Buna göre; ‘Talep edilmesi üzerine; gümrük tarafından onaylanmış bir işlem ya da kullanıma tabi tutulmasından evvel gümrüğe sunulan malın incelenmesi ya da bundan numune alınması bağlamında ilgili ve yetkili kişilere izin verilebileceği’ ifade edilmiştir.

Küşat İzni Neden Var?

Gümrük işlemlerinde açılan Gümrük Beyannamesi, malın cinsini ve hangi tarifeye tabi olduğunu belirler. Bu nedenle de gümrük işlemlerinde her malın cinsini ve tarifesini bilmek gerekir. Ancak gümrük müşavirleri zaman zaman bu konuda bilgi sahibi olamazlar. Bu durumda da fiziki muayene işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Küşat izni kapsamında tarifenin belirlenmesinin yanı sıra mal ve ürünlerin ön incelemesinin yapılması da söz konusu olabilir. Özellikle de malın aslına uygun olup olmadığına dair detaylı incelemelerin Küşat hakkı kapsamında kullanılması mümkündür. Bu durumda gümrük müşavirleri temsil ettikleri işletme ve markalar adına incelemeler yapar.

Performans Gümrük ve Küşat Hakkı

Küşat Hakkı sürekli kullanılan bir haktan ziyade istisnai olarak tercih edilmektedir. Ancak ihracat işlemlerinde belgeler ile mallar arasında bir tutarsızlık olması halinde gümrük müşaviri ilgili malın fiziki incelemesini yapabilir. Performans Gümrük olarak hem müşterilerimizi hukuki sorunlardan korumak hem de kanuna uygun hareket etmek adına işlem gerçekleştiriyoruz.

Belge ve mallar arasındaki tutarsızlığın siz değerli müşterilerimizi kaçakçılık suçu ile karşı karşıya bırakacağı düşüncesi ile önlem alıyoruz. Olası bir hukuki soruşturmada fiziki inceleme sonucundaki deliller ortaya konmaktadır. Bu sayede iki taraflı bir koruma sisteminden fayda elde etmek mümkündür. Siz de profesyonel hizmetlerimiz kapsamında Küşat Hakkı’ndan yararlanın!

INF belge işlemleri ile alakalı profesyonel destek alarak bilgi formları ile ilgili süreçleri sizin adınıza yürütüyoruz. Performans Gümrük, INF belgeleri olarak bilinen belgelerle alakalı sizlere kusursuz destek sunuyoruz. Üstelik her bir form ile alakalı talebinize cevap vermek adına gerekli süreçleri sizler adına yürütüyoruz.

Siz de Performans Gümrük ile INF belge işlemleri konusunda destek talep ediyorsanız aşağıdaki form ve konularda desteğimizden yararlanabilirsiniz.

INF 1 Bilgi Formu

INF 1 bilgi formu; vergi tutarları, faiz, ticaret politikası önlemleri ve teminat konularında bildirim yapmak adına kullanılan bir formdur. Bu form ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirmek için Performans Gümrük ile iletişime geçebilirsiniz.

INF 2 Bilgi Formu

Hariçte işleme rejimi, işlem görmüş ürünlerle alakalı muafiyet ve geçici ihraç edilecek olan mallar ile alakalı bildirimlerde kullanılır. INF 2 bilgi formu ile alakalı bütün işlemleri gerçekleştirmek için Performans Gümrük ile iletişime geçebilirsiniz.

INF 5 Bilgi Formu

İthal edilen eşyalarla alakalı vergi muafiyetinden fayda elde etmek ve ilgili bildirimleri yapmak için INF 5 bilgi formu ile işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür bütün işlemleri gerçekleştirmek için Performans Gümrük ile iletişime geçebilirsiniz.

INF 6 Bilgi Formu

Geçici ithalat rejimi ile alakalı yer değiştiren eşyanın gümrük yükümlülüklerine dair tespit ve vergi işlemleri ile ilgilidir. INF 6 bilgi formu ile alakalı bütün işlemleri gerçekleştirmek için Performans Gümrük ile iletişime geçebilirsiniz.

INF 7 Bilgi Formu

Geri ödeme sistemleri ve vergilerin geri alınması ya da kaldırılmasına dair bilgilerle alakalı bilgilendirmelerde INF 7 bilgi formu kullanılır. Bu bilgi formu ile alakalı bütün işlemleri gerçekleştirmek için Performans Gümrük ile iletişime geçebilirsiniz.

INF 8 Bilgi Formu

INF 8 bilgi formu gümrük antrepo rejimi, elleçleme ve gümrük yükümlülükleri ile alakalı tespitler ile ilgilidir. Bu form ile alakalı bütün işlemleri gerçekleştirmek için Performans Gümrük ile iletişime geçebilirsiniz.

INF 9 Bilgi Formu

Başka ülkeler tarafından onaylanmış işlem ya da kullanıma tahsis edilecek işlem görmüş ürüne ait bildirimlerle ilgili formdur.

Geçici ithalat izni ya da uygulamadaki diğer adıyla geçici ithalat rejimi; Gümrük Mevzuatında yer alan 8 rejimden bir tanesidir. Bu uygulama, Türkiye’ye gelen malların geçici bir süre sınırlarımız içerisinde kalmasını sağlar. Tüketilebilir olmayan bu ürünlerde amaç gümrük vergisinden muafiyettir. Muafiyet kısmen ya da tamamen ortadan kalkar.

Geçici ithalat rejimi çerçevesinde Türkiye sınırlarına giriş yapan malların izin süresi dolmadan çıkış yapması gerekir. Ancak çıkış yaparken değişikliğe uğramamış ve giriş yaptığı özellikleri taşıması gerekir. Bu eşyaların serbest dolaşıma girmesi de mümkün değildir. Bu nedenle de geçici olarak ithal edilen malların belirli bir yerde tutulması gerekir. Olağan yıpranma payı dışında ciddi bir değişikliğin olmadığı bu malların çıkışı tamamlanarak izin sona erer.

Geçici İthalat İzni Özellikleri Nelerdir?

Gümrük uygulamalarında çok tercih edilen seçeneklerden biri olan geçici ithalat rejimi ile alakalı temel özellikleri bilmek gerekir. Performans Gümrük olarak kaliteli bir hizmet sunarken müşterilerimizi bilgilendirmeyi ihmal etmiyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz geçici ithalat izni çözümlerinde malın aşağıdaki özellikleri taşıdığından emin olabilirsiniz.

 • Geçici ithalat ile Türkiye’ye gelen eşyaların daha önceden ithalatının yapılmamış olması yani yabancı menşeili bir ürün olması gerekir,
 • İthalatı geçici olarak Türkiye’ye gelecek olan eşyanın sınırlı bir süre için Türkiye’de kalması gerekir,
 • Geçici ithalata tabi olan mal ya da malların olağan yıpranma dışında değişikliğe uğramaması gerekir,
 • Geçici ithalat rejimi kapsamında bir malın kısmi ya da tamamen muaf olması gerekir,
 • Söz konusu uygulama kapsamında yurda gelen malların Ticaret Politikası uygulamalarından muaf oldukları kabul edilmektedir.
Geçici İthalat Rejiminde Muafiyet Türleri

Geçici ithalat rejimi kapsamında yurda girecek olan ürünlerin tam ya da kısmi muaf olması mümkündür. Tam muafiyet için hangi malların tabi olacağı sayılmıştır. Kısmi muafiyette ise tam muafiyet dışında kalan mallar dikkate alınmaktadır.

Tam muafiyet kapsamında;

 • Taşıma araçları,
 • Yolcularla gelen kişisel veya sportif eşyalar,
 • Acil durumlarda gönderilen tıbbi teçhizat,
 • Turistik reklam malzemeleri ve mesleki ekipmanlar,
 • Ambalaj ve numuneler,
 • Yedek parça ve aksesuarlar.

Performans Gümrük olarak kapsamlı hizmetlerimiz ve profesyonel çözümlerimizle sizlere destek oluyoruz.

Dahilde işleme izin belgesi ve dahilde işleme prosedürü işletmelere, bitmiş ürünleri Birlik içinde veya dışında satıp satmayacağına lojistik, ticari veya diğer koşullara göre karar vermeden önce Türkiye’nin gümrük bölgesi dışından ithal edilen malları işleme imkanı vermek üzere tasarlanmıştır. Dahilde işleme prosedürü sadece onları korumak, görünümlerini veya pazarlanabilir kalitelerini iyileştirmek veya dağıtım veya yeniden satış için hazırlamak amacıyla standart işlem biçimlerinden geçmesi gereken mallar için de kullanılabilir.

İşleme operasyonlarından sonra, işlenen ürünler ya yeniden ihraç edilebilir ya da serbest dolaşım için serbest bırakılabili. Bunun yanı sıra ithalat vergisi ve vergileri ödeme yükümlülüğünün yanı sıra ticaret politikası önlemlerinin uygulanmasını ima edecektir. Ayrıca işlenmiş ürünleri gümrük antrepoları altında veya serbest bölgede depolamak da mümkündür.

Türkiye’de Dahilde İşleme Rejimi

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 1 Ocak 1996 tarihinde Türkiye-AT Ortaklık Konseyi’nin 1/95 Kararı ile Gümrük Birliği Anlaşması imzalandığı için Türkiye, AT düzenlemelerine uygun çeşitli düzenlemeler kabul etmiştir. Söz konusu düzenlemelerden biri de kaldırılan ve yerine Hükmü Kararname ile Dahilde İşleme Rejimi’ne (IPO) bırakılan Türkiye’nin ihracat teşvik sistemidir. 95/7615, 1 Ocak 1996 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Dahilde İşleme Rejimi (IPO) NO. 2005/8391 27 Ocak 2005 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

İlk halka arz, Türk imalatçılarının, ihraç edilen malların üretiminde kullanılan hammadde, ara mamulü, gümrük vergisi ödemeden ve ticaret politikası önlemlerine tabi olmadan temin etmesine imkan veren bir sistemdir. IPO yetkisi sahibi, izninde belirtilen malları ithal etmek ve ithal edilen malları işledikten sonra ihraç etmekle yükümlüdür. Halka arzın temel amacı, malzemeleri dünya piyasası fiyatlarında tutmak ve Türk ihracatçılarının rekabet gücünü artırmaktır.

DAHİLDE İŞLEME SİSTEMİ

2 tür dahilde işleme sistemi vardır.

Süspansiyon Sistemi

Askıya alma sistemi, imalatçı-ihracatçı / ihracatçıların üretim sürecinde kullanılması amaçlanan hammaddeleri ithal etmelerine ve ithalat sırasında ithalat vergileri ve KDV’ye tabi olmaksızın nihai malları ihraç etmelerine izin vererek Türk imalatçılara vergi muafiyeti sağlamaktadır.

Dezavantaj Sistemi

İthalat sırasında ödenen malların ithalat vergileri, ihracat taahhütlerinin yerine getirilmesinden sonra vergi iadesine konu olabilmektedir.

Dahilde işleme izin belgesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bağlayıcı menşe bilgisi, bağlayıcı tarife bilgisi gibi idari bir karardır. Gümrük işlemlerini ilk defa yapacak olan kişilere verilen bu belgenin menşei belirleme konusunda oldukça değerlidir. Performans Gümrük olarak menşei bilgisi talep etme işlemleri ile ilgili sizlere destek oluyoruz. Üstelik sizlerden gelen talepleri karşılarken süreci kolaylaştıracak işlemler yapmaya özen gösteriyoruz.

Gümrük işlemleri gerçekleştirecek olan pek çok kişi ilk defa yapacağı işlemlerle alakalı bilgisizlik nedeniyle sorun yaşayacağını düşünür. Bu nedenle de bilgi sahibi olmak adına mutlaka alanında uzman bir birim ya da kurumdan destek ister. Siz de bu kapsamda olduğunuzu düşünüyorsanız bağlayıcı menşe belgesi talep etmelisiniz. Adından da anlaşılacağı üzere bağlayıcı özelliği olan bu belgenin nasıl alınacağına dair detaylara göz atmak gerekir.

Bağlayıcı Menşe Bilgisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bağlayıcı menşe belgesi almak isteyen kimselerin bu belge için başvuru yapması gerekir. Kişiye özel bir idari karar olarak değerlendirilen bu belgenin başvurusu için bir form doldurup gümrük ve ticaret bölge müdürlüklerine formu ibraz etmek gerekir. Başvuruya göre bir karar alan ilgili kurum aldığı karar ile kişiye menşe ile ilgili bağlayıcı bir bilgi verir.

Kararın alınmasından sonra söz konusu mallar ile alakalı menşe kararda belirtildiği şekildedir. Karara dair iptal mümkün olurken burada en önemli detay bilgilerin yanlış olması halinde kararın iptal edileceğidir. Kararın iptali söz konusu olduğunda ise kararın iptal tarihinden sonra geçerlilik sona erer.

Neden Performans Gümrük?

Performans Gümrük olarak birbirinden özel çözümlerle sizlere destek oluyor ve kaliteli hizmetlerle size çözüm sunuyoruz. Uzun yıllardır gümrük işlemleri konusunda size çözüm sağlarken farklı alanlarda hizmete imkân sağlıyoruz.

Gümrük işlemlerinin en değerli konularından biri olan bağlayıcı menşe belgesi ile alakalı 3 yıllık bir izin almanız açısından sizlere destek oluyoruz. Özellikle de iznin alınması ve süresi tamamlandığında yenilenmesi ile alakalı hizmetlerde süreci yönetmemizi isteyen kimselere destek sağlıyoruz.

Ata karneli işlem genel olarak Ata karneleri ile gerçekleştirilen dış ticaret işlemlerini ifade etmektedir. Uluslararası Geçici İthalat Sözleşmesi ve bu sözleşmenin ekleri doğrultusunda taraf ülkeler arsında ki herhangi bir belgeye gerek kalmadan eşyaların geçici olarak ihracatının ve ithalatının yapılmasını sağlayan belgeler olarak ifade edilebilir.

Ata sistemi Milletler Arası Ticaret Odası bünyesinde yer alan Dünya Odalar Federasyonu ve Dünya Ata Karnesi Konseyi’nin koordinasyonu ile kendi ülkelerinde resmi bir şekilde görevlendirilmektedir.

Ata Sisteminin Faydaları

Uluslararası bir sistem olan Ata; gümrük makamları, kuruluş, kişi ve teşekküller gibi geçici ithalat işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlaması amacı ile oluşturulmuştur. Uluslararası teminat altında bulunan Ata karneleri sayesinde yurt dışında gelen tüm eşyalar için ithalat işlemi esnasında ithalatçı ve gümrükler tarafından herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmaz.

Karne hamili tarafından kolay bir şekilde tanzim edilmekte olan Ata karneleri ile gümrükler çok daha kolay bir şekilde kontrol altına alınabilmektedir. Bu faktörler doğrultusunda Ata karnesi ile gelen eşyaların geçiş sürelerinde de kısalma meydana gelmektedir. Ata karnesi hamillerine Ata karnesinin çeşitli geçerlilik süreleri içerisinde bulunmak kaydı ile birden fazla akit taraf ve birden fazla geçici ithalat olanağı tanınmaktadır.

Ata Karneleri her ülke için resmi olarak görevlendirilen kefil kuruluşlar tarafından düzenlenen belgelerdir. Geçerlilik süreleri ise verildikleri tarihten itibaren 1 yıl kadardır. Karnelerin geçerlilik sürelerinin daha uzun bir süre eşyaların geçici ithalat rejimin kullanılması için sürenin uzatılması ise mümkün değildir.

Ata Karneleri Hangi Eşyalar İçin Kullanılır?

Ata karnesinin kullanıldığı alanlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

 1. Sergi, Fuar, Toplantı ve Benzeri Etkinliklerde Teşhir Edilecek veya Kullanılacak Eşya
 2. Mesleki Malzeme
 3. Konteynerler, Paletler, Ambalajlar, Numuneler ve Ticari Bir İşlemle İlgili Olarak İthal Edilen Diğer Eşya
 4. İmalat Amacıyla İthal Edilen Eşya
 5. Eğitsel, Bilimsel veya Kültürel Amaçlarla İthal Edilen Eşya
 6. Yolcu Zati Eşyası ve Sportif Amaçlarla İthal Edilen Eşya
 7. Turistik Tanıtım Malzemeleri
 8. Sınır Ticareti Kapsamında İthal Edilen Eşya
 9. İnsani Amaçlarla İthal Edilen Eşya

Performans GMBH - Performans Grup

Kontrat lojistiği olarak da adlandırılan kontrat taşıma, üretici ya da dağıtıcı şirketler için hammaddeden tüketime kadar olan hareketliliğin lojistik işletmeler ile yapılacak olan çalışmaların aktarılması işlemidir. Kontrat lojistiği, kaynak yönetimi görevlerinin üçüncü taraf bir şirkete yaptırılmasıdır. Sözleşmeli lojistik şirketleri;

 • Tedarik zincirlerinin tasarlanması ve planlanması
 • Tesislerin tasarlanması,
 • Depolanması,
 • Malların taşınması ve dağıtılması,
 • Siparişlerin işlenmesi ve ödemelerin toplanması,
 • Envanteri yönetme ve hatta müşteri hizmetinin belirli yönlerini sağlama gibi faaliyetleri idare eder.
Kontrat Taşıma Kapsamı

Lojistik yönetimi, birçok şirketin karlılığının ve genel başarısının önemli bir bileşenidir. Bazı şirketler lojistiklerini yönetirken diğerleri kendi lojistiklerini yönetmek için özel sözleşmeli lojistik şirketlerini işe almayı daha verimli buluyor. Sözleşmeli lojistik şirketlerinin, çeşitli şirketlerin lojistiğini en iyi şekilde yönetmek için farklı endüstrilerin nasıl çalıştığına dair derin bir anlayış geliştirmeleri gerekir.

Uluslararası düzeyde faaliyet gösteren işletmeler için lojistik yönetimi, sürdürülebilir bir rekabet avantajı yaratmanın temel bir unsurudur. Bu nedenle birçok sözleşmeli lojistik şirketi, sadece çalıştıkları sektörü değil, sözleşmelerini en iyi şekilde yerleştirebilecekleri zaten iyi bir anlayışa sahip olan eski lojistik yöneticileri tarafından kurulmaktadır.

Kontrat Lojistiği ile Profesyonel Çözümler

Günümüzde kontrat lojistiği hizmeti sunan profesyonel firmalar vardır. Bu firmaların en başında da ise firmamız gelmekte olup müşterilerine profesyonel hizmetler sunmaktadır. Bununla birlikte, başlangıç kültürünün yükselişinden bu yana, geleneksel tedarik zinciri modelini bozan birçok yeni hizmet piyasaya çıkmıştır.

Siz de söz konusu hizmetler ve işlemler ile ilgili daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşterilerinin çeşitli hizmetlerden faydalanmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda kontrat taşıma hizmeti alanında profesyonel ve uzman kişiler ile çalışmalarını sürdürmektedir. İlke ve vizyonuna uygun olarak sunduğu hizmetlerden gurur duyan firmamız ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınızı detaylı bir şekilde aktarabilirsiniz. Bu aktarım sonrasında hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Proje yükler, sıradan mal ve ürünlerin ötesinde ebat, ağırlık ve özelliğe sahip yüklemelerde tercih edilmektedir. Yükleme yapılan araçların genel manada boyutları belli olsa da bu araçların taşıyamayacağı pek çok ekipman, makine ve araç için proje yükleme çalışmaları gerçekleştirilir.

Avrupa sınırları içerisinde ve Avrupa dışına gerçekleşecek olan yükleme çalışmaları ile alakalı tecrübe oldukça değerlidir. Çünkü bu yük çeşidinde aracın seçiminden yolun değerlendirilmesine kadar her aşamada titizlik ön planda olmalıdır. Proje yükleme konusunda çok ciddi tecrübeye sahip bir marka olarak sizlere en iyi hizmetleri vaat ediyoruz. Performans GMBH olarak kaliteyi ön planda tutan anlayışımız çerçevesinde süreci aşağıdaki süreçlerle sonuçlandırıyoruz.

Proje Yükler ile İlgili Süreç
Proje yük ile alakalı firmamıza gelen talepleri kabul etmeden önce kapsamlı incelemeler yaptığımız gibi yükleme hazırlıkları konusunda da kaliteyi sunuyoruz. Bu kapsamda aşağıdaki adımları atıyoruz.
Yük İnceleme ve Değerlendirme

Sıra dışı boyut ve özelliklere sahip yüklerin nasıl yüklenmesi gerektiği ve hangi araçlara ihtiyaç duyulacağı konusunda değerlendirmeler yapılır. Teknik uzmanlar ve yükleme profesyonelleri sayesinde yükleme ile alakalı en kaliteli çözümler için çalışmalar gerçekleşir. Planlama yük kapsamında tamamlanarak yol ve diğer detaylar için bir sonraki aşamaya geçilir.

Yol İncelemesi ve Değerlendirmesi

Yolun incelenmesi aslında viraj, yokuş ve diğer konular ile alakalıdır. Bu nedenle de yolun yük için müsait olmadığı düşüncesi oluşursa alternatif rotalar çizilir. Yüke zarar gelmeyecek en ideal seçenek ön plana çıkana kadar değerlendirme yapılmaktadır. Tabi burada önemli olan sadece yükü ulaştırmak değil bunu maliyet konusunda doğru çözümlerle sağlamaktır. Bu nedenle de yol incelemesi oldukça kapsamlı bir şekilde tamamlanır.

Farklı Taşıma Çözümleri: Multimodal Taşıma

Proje yükler konusunda kalite odaklı seçeneklere kapı aralamak adına multimodal çözümler de değerlendirilir. Özellikle taşımanın aksamaması adına gerçekleştirilen değerlendirmeler yük, maliyet, hız ve güven unsurlarını daima ön plana alır.

Proje yükler hakkında detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Multimodal taşımacılık veya kombine taşımacılık tanım gereği kargonuzu bir ülkedeki bir yerden başka bir ülkeye taşımak için en az iki veya daha fazla farklı modun kombinasyonudur.

Multimodal taşımacılığın temel özelliği, çeşitli taşıma modları içermesine rağmen, yine detek bir konşimento altında kalmasıdır.

Multimodal Transport Avantajları

Lojistik operatörü, teslimatımız için en hızlı ve en rekabetçi olan taşıma araçları kombinasyonu veya rotası hakkında bize tavsiyelerde bulunacak ve böylece maliyetleri ve zaman dilimlerini azaltacak olan taraftır. Hızlı teslimat ve daha düşük maliyetler, çok modlu taşımacılık kullanıcısının ürünlerini daha rekabetçi bir fiyata sunmasının yanı sıra pazar taleplerine daha hızlı yanıt vermesini sağlar.

Avrupa içi nakliye süreçlerinden yararlanarak mallarınızın hedef lokasyona ulaşması adına etkin çözümler sunuyoruz. İç nakliye konusunda farklı ulaşım araçlarını kullanarak adrese ulaştırdığımız ürünlerin güvenliğini sağlamak adına etkin çaba sarf ediyoruz. Siz de bu kapsamda hizmetlerimizden faydalanmak ister misiniz? Performans GMBH olarak Avrupa safhında iç nakliye süreçleri ile kusursuzluğu sizlerle buluşturuyoruz.

Avrupa, AB kapsamında ülkeler arası dolaşımın serbestçe gerçekleştiği bir yerdir. İnsanların ve malların kolayca dolaşabildiği bu coğrafyada iç nakliye hizmeti sanki bir ülke içerisindeymiş gibi sunular. Gümrük izinleri ve diğer bazı belgelere gerek kalmadan Avrupa’da nakliye işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Avrupa İçi İç Nakliye Seçenekleri

Avrupa’da iç nakliye süreçleri ile alakalı çözümleri dikkate alarak Performans GMBH hizmetlerinden faydalanmak adına harekete geçebilirsiniz. Birbirinden özel çözümlerle nakliye işlemlerine kapı aralayan firmamız aşağıdaki taşıma olanakları ile sizlerden gelen taleplere cevap vermeyi amaçlar.

Demiryolu Taşımacılığı

Avrupa, demiryolu konusunda oldukça başarılı bir coğrafyadır. Gerek ülkelerin kendi sınırlarında gerekse de ülkeler arası taşımacılık konusunda demiryolu çok yoğun tercih edilmektedir. Siz de bu konuda en başarılı alternatiflere kapı aralamak adına demiryolu taşımacılığından faydalanabilirsiniz. Performans GMBH olarak demiryolu taşıması ile alakalı size en iyisini vaat ediyoruz. Bu kapsamda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı

Avrupa sınırları içerisinde bazı ülkeler arasında denizyolu taşımacılığından faydalanmak maliyet ve nakliye kalitesi bakımından daha iyidir. Bu durumlarda Performans GMBH olarak daha başarılı seçenekler vaat ediyoruz. Özellikle de denizyolundan gerçekleşen taşımanın sizin için daha avantajlı olduğunu düşündüğümüzde bunu size öneriyoruz.

Hava Taşımacılığı

Anlaşmalı havayolu acente ağlarımız ile hava yolu yüklerinizi kısa süre içinde hedef noktaya ulaştırıyoruz.

Neden Performans GMBH?

Performans GMBH olarak taşıma süreçlerindeki tecrübemizi kullanarak size profesyonel hizmetler sunuyoruz. Siz de kalite, yüksek standartlar ve uygun fiyatlı çözümlerden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman personelimizle en doğru hizmetleri ayağınıza getiriyoruz.

Taşımacılık hizmetleri kapsamında firmamız tarafından sunulan hizmetlerden biri olan paketleme hizmetinden yararlanarak mallarınızın çok daha kusursuz bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız tarafından profesyonel bir şekilde sunulan paketleme hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi gelin paketleme hizmeti kapsamında kullanılan ürün ve paketleri inceleyelim.

Paketleme Hizmeti Kapsamı

Kara, deniz ve hava yoluyla nakliye sırasında kullandığımız nakliye ambalajı türleri, diğerlerinin yanı sıra şunları içerir:

Kontrplaktan yapılmış taşıma kutuları: Bizim tarafımızdan büyük ve hassas eşyaları paketlemek için kullanılan hafif ve son derece dayanıklı olan kutulardır.

Masif ahşaptan yapılmış taşıma kutuları: Ağır nesneleri taşımak için kullanılan en kaliteli ambalajlar. Sağlam yapıları, tüm ürünleri dış etkenlere karşı mükemmel şekilde korur.

Fibrokarton kutular: Ahşap atıkların birbirine bastırılmasıyla oluşturulan levhalardan yapılmıştır. Böyle bir tahtanın yapısı, yükün yönüne bakılmaksızın çok kompakt ve çok güçlüdür. Bu tür kılıflar, daha hafif ve daha küçük nesneleri taşımak için tasarlanmıştır.

Ajur taşıma kutuları: Hem hafif hem de ağır malların taşınmasına olanak tanır. Özel bir bariyer kaplaması sayesinde ürünleri olası korozyona karşı mükemmel bir şekilde korurlar. Ajur taşıma kutularının ek bir avantajı, masif ahşap kutulardan daha ucuz olmalarıdır.

Askeri kutular: Teslim edilen projeye veya kendi çözümümüze göre hazırlanır. Silah ve mühimmat için kalıp ve tutucu şeklinde özel iç donanımları vardır. Bu tür kutular, yüksek kaliteli menteşeler, kilitler ve bağlantı parçalarıyla sabitlenmiştir.

Palet kutuları: Bunlar bir palet tabanında yapılan kutulardır. Herhangi bir malzemeden yapılabilir: ahşap, kontrplak, OSB veya lif levha şeklindedir. Genellikle sebze, meyve veya küçük malları taşımak için kullanılırlar.

Taşıma platformları: Üretim tesislerinde, depolarda ve tesislerde kullanılır. Esas olarak standart olmayan ve hacimli ürünlerin taşınması gerektiğinde kullanılır. Faaliyetimizin bu bölümü, üzerinde anlaşmaya varılan teknik varsayımlara ve büyük boyutlu nesnelerin bulunduğu geniş alanlara dayalı olarak özel bir müşteri siparişine göre bireysel tasarım ve ayarlamayı gerektirir.

Siz de en profesyonel taşımacılık hizmetleri ve paketleme avantajlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malzeme işleme olarak ifade edilen elleçleme depolarda, üretim tesislerinde ve dağıtım merkezlerinde üretkenliği doğrudan etkiler. Verimsiz bir tesis, hatalara ve gecikmelere neden olarak müşteri sadakatini aşındırır ve rekabetinizin işi kaptırmasını kolaylaştırır.

Malzeme taşıma, yalnızca mallarınızı birim yüklere ayırmakla ilgili değildir. Başarılı işletmeler, aşağıdakileri korumak için malzeme işleme sistemlerini izlemek ve iyileştirmek için zaman harcar. Peki, elleçleme ne sağlar?

 • Mallarının bütünlüğü
 • Perakende depolarının, 3PL depolarının, dağıtım merkezinin veya üretim tesislerinin üretkenliği
 • Çalışanlarının fiziksel ve ruhsal sağlığı

Bir gönderi geldiğinde, iyi bir malzeme taşıma süreci, malların rıhtımdan uygun rafa zamanında ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda malzemelerin uygun kontrolünü de hesaba katar. Deponuzun belirli bölümlerine erişimi belirli çalışanlarla sınırlayan bir malzeme işleme süreciyle hırsızlık, hasar ve bozulmayı azaltabilirsiniz. Uygun malzeme işleme, depoların malları organize bir şekilde depolamasına izin vererek giden gönderiler için envanterin seçilmesini ve paketlenmesini kolaylaştırır.

Elleçleme Nasıl Yapılır?

Depo yerleşiminiz, malzeme taşıma sisteminizi önemli ölçüde etkiler. Verimli bir depo ile onu bir arada tutamayan bir depo arasındaki fark olabilir. Kötü bir depo yerleşimi darboğazlara neden olur, hareket israfını artırır (depo içinde gereğinden fazla hareket eder) ve manuel malzeme kullanımı nedeniyle yaralanma riskini artırır. İyi tasarlanmış bir depo düzeni, süreçleri kolaylaştırır, işçi hareketlerini azaltır ve çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığını olumlu yönde etkiler. Elleçleme de kullanılan ekipmanlar aşağıdaki gibidir.

Depolama ve taşıma ekipmanı: Malları teslim alma ve nakliye arasındaki sürede saklar. Bu tür ekipmanların örnekleri, istifleme çerçeveleri, raflar ve raflardır.

Tasarlanmış sistemler: Malları bir depodan verimli bir şekilde taşıyan ve manuel müdahale ihtiyacını azaltan otomatik birimlerdir. Bu tür ekipmanların örnekleri, otomatik depolama ve erişim sistemleri (AS / RS), robotik dağıtım sistemleri, otomatik yönlendirmeli araçlar ve konveyör sistemleridir.

Endüstriyel kamyonlar: Malzemeleri bir depo çevresinde hareket ettiren motorlu araçlar. Bu tür araçlara örnek olarak forkliftler, el arabaları, yandan yükleyiciler ve palet krikoları verilebilir.

Dökme Malzeme Taşıma Ekipmanı: İşçilere büyük yükleri taşımada yardımcı olan ekipman. Bu tür ekipmanların örnekleri arasında kovalı elevatörler, istifleyiciler ve silolar bulunur.

Taşımacılık sektörünün en önemli adımlarından biri olan barkodlama ürünlerin çok güvenilir bir şekilde talep edilen yere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda nakliye hizmetleri kapsamında sunulan barkodlama ile ürün ve mallarınızı son derece güvenilir bir şekilde farklı adreslere gönderebilirsiniz. Barkodlamanın sağladığı çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Üretim Yönetimi

Üretim ve test verilerinin oluşturulması ve üretim kalite kontrol verilerinin elde edilmesinde kullanılan ürün tanımlama kodunu, ürün kontrolünün tamamlanması, ürün tanımlama kodu ve ürün dosyalarının oluşturulması, üretim planını düzenlemek, üretim sürecini izlemek ve ürün yelpazesinin nitelikli oranını iyileştirilmesi barkodlama ile gerçekleştirilmektedir.

Satış Bilgi Sistemi

Bir bilgisayarın satış ve dağıtım yönetimi, bir barkod ile hızlı ve doğru bir şekilde kullanılabilir. Bu doğrultuda barkodlama satış bilgi sistemi için de son derece önemlidir.

Depo Yönetimi

Depo, envanter, envanter, aylık stok transferi, kendi yöntemleriyle farklı işler, komple depo ithalatı barkodlama ile son derece kolay bir şekilde takip edilebilir.

Envanter Yönetimi

Malların tanımı, çeşitleri, özellikleri, menşei, marka adı, ambalajı ve çeşitli malların dağıtım bölümüne göre listelenmesi barkodlama ile mümkündür.

Depo Yönetimi

Depo yeri yönetimi, envanter alanının yönetimidir. Ürün depoda iken tek tek barkod numarası ve ürün barkoduna karşılık gelir ve depodaki malların stok süresine göre ilk giren ilk çıkar veya parti yönetimi yapılabilir.

Tek Parça Mal yönetimi

Barkod teknolojisi, sadece ürün stoğunu çeşidine göre yönetmekle kalmaz. Aynı zamanda mal stoğunun belirli tek parçasını da yönetir. Tek bir ürünün durumunu kaydetmek için ürün işaret çubuğunu kullanarak tek bir ürünü takip edip yönetebilir. Depolama işlemlerini daha doğru bir şekilde tamamlayabiliriz.

Sıralama Yönetimi

Malları dağıtırken ve depolarken, ayrı mal ve toplama yöntemini kullanarak birçok malla hızlı ve verimli bir şekilde ilgilenmemiz gerekir. Malları otomatik olarak ayırıp barkod teknolojisi ile seçip ilgili yönetimi gerçekleştirebiliyoruz.

Barkod tarayıcı, barkodun içerdiği bilgileri okumak için bir tanıma cihazıdır. Optik ilke, barkod içeriğini çözmek ve veri hattı veya kablosuz yolla bir bilgisayara veya başka bir ekipmana iletmek için kullanılır. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Performans Vitalis Logistics - Performans Grup

Denizyolu taşımacılığı, süre konusunda çok tatmin edici bir alternatif olmasa da yüksek tonajlı ürünlerin taşınmasında en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Bu nedenle de nakliye sürecine karar verirken pek çok detayı dikkate alarak karar kılmak sizin adınıza çok değerli olacaktır. Dizayn Konsept olarak beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak hizmetler için hemen harekete geçebilirsiniz. Çünkü biz sizi önemseyerek hizmet sağlıyoruz!

Gemilerin büyüklüklerine göre çok farklı miktarlarda yük almaları fiyat avantajı elde etmek isteyenler için denizyolu taşımacılığını bir numara yapar. Bu taşıma tipinin güven ve kalite bakımından da ön planda olması insanların çok büyük bir kısmı için tercihi denizyoluna çevirir.

Siz de denizyolu taşıması ile ürünlerinizin beklenen süre ve fiyatta güvenle taşınmasını istiyor olabilirsiniz. Dizayn Konsept ile ürününüzün cinsi ve özelliği ne olursa olsun en ideal taşıma seçeneğini bulabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları

Bir yükün taşınması sırasında dikkat edilecek pek çok detay vardır. Fiyat, kalite, güven ve hız söz konusu detayların başında gelir. Dizayn Konsept olarak bütün detaylarla alakalı size doğru çözümler vaat ediyoruz. Bu sayede seçiminizin ne denli olduğunu ispat etmeyi başarıyoruz. İşte bir denizyolu taşıması sırasında sizi bekleyen alternatifler!

Full Konteyner ve Parsi yel Taşıma İmkânı

Yükün cinsi ve miktarı diğer bütün taşıma tiplerinde olduğu gibi denizyolu taşımacılığında da önemlidir. İster full konteyner ister parsiyel konteyner seçenekleri ile taşıma süreçlerinin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenek size sadece uygun fiyat sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda hızlı bir yükleme sürecine de kapı aralar. Dizayn Konsept ile iletişime geçerek hangi seçeneğin sizin için daha ideal olacağına karar verebilirsiniz.

Yüke Özel Konteyner Tipi

Konteyner, içine yüklerin konduğu kapalı bir kap olarak ifade edilse de yükün özelliklerine göre farklılaşabilmektedir. Bu kapsamda taşmalı yükler için Open Top konteyner ya da çok geniş ürünler için Flat Rack tercihi ön plana çıkar. Dizayn Konsept olarak beklentilerinize tam anlamıyla cevap verecek hizmetler için birbirinden farklı konteyner tipleri sunuyoruz. Üstelik konteyner seçimini de uzmanlarımızın bilgi birikimine güvenerek yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle en ufak bir sorun yaşanmadan sürecin sizin adınıza başarıyla tamamlanmasına olanak sağlıyoruz.

Dünyanın Her Limanına Servis

Denizyolu taşımacılığının fiyat avantajı kadar neredeyse dünyanın her ülkesine taşmacılık imkanı sağlaması da özeldir. Bu anlamda çok büyük miktarlarda yüklerin gemiye yüklenmesi ve uzun bir rota sonrasında varış adresine güvenle ulaşması mümkün olur. Eğer siz de yükünüzün dünyanın öteki ucuna ulaşmasını amaçlıyorsanız Dizayn Konsept ile bir denizyolu nakliyesi planlayabilirsiniz.

Port to Port ve Door to Door Taşıma

İş ortaklarınızın nakliye talepleri ve sizlerin de çalışma şekline göre ister door to door ister port to port nakliye seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dizayn Konsept, talebiniz olan her nakliye çeşidine cevap verirken ayrıcalıklarla dolu bir sürece kapı aralamanızı sağlar. Size sadece bu kusursuz süreci yaşamak adına harekete geçmek kalır!

Denizyolu Taşımacılığı Fiyatları

Denizyolu taşıması, en kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerin başındadır. Yüksek miktarlarda yükün taşınması sayesinde birim fiyat düşerken markaların/insanların tercihi de bu seçeneğe yönelir. Siz de Dizayn Konsept ile en iyi hizmete ulaşabilirsiniz. Üstelik uygun bir çözüm seçerek fiyat – performans konusunda da ideal seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu taşımacılığı, zamanı en ideal şekilde değerlendirmek adına tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir. Yüksek tonaja sahip olmayan ürünleriniz için nakliye seçeneklerinde havayolu daima ilk sırada yer almalı! Üstelik bu hizmeti alırken Dizayn Konsept tek tercihiniz olmalıdır.

Hızlı kargo seçeneği olarak da ifade edilen havayolu taşımacılığı ile alakalı birbirinden özel alternatifleriniz var. Özellikle hızlı ve güvenle hedefe ulaşması gereken bir ürünü 1-2 gün içerisinde teslim edilecek noktaya taşıyabilirsiniz. Dizayn Konsept olarak zaman konusundaki hassasiyetinizi anlıyor ve buna uygun çözümler üretiyoruz.

Siz de her yönüyle kusursuzluk anlamına gelen bir seçenek için bizi tercih edebilirsiniz. Özellikle de Dizayn Konsept kalitesini hissetmenizi sağlayacak olan çözümler için harekete geçmelisiniz.

Havayolu Taşımacılığı Avantajları

Havayolu taşması hizmeti alırken en önemli avantaj hızdır. Ancak tek avantajın bu olduğundan söz etmek çok doğru olmayacaktır. Bu nedenle de Dizayn Konsept’e havayolu taşıması için başvurduğunuzda sizi bekleyen seçeneklere bir göz atmalısınız!

Direkt Sefer İmkânı

Gönderinin ulaşacağı adrese doğrudan sefer bulunması sayesinde aktarmaya gerek kalmadan taşıma imkânı ortaya çıkar. Özellikle de aktarma sırasında ürünün kaybolması ya da hasar görmesi söz konusu olmaz. Bu da aldığınız hizmetin ne denli özel olduğunu ortaya koymayı başarır. Her yönüyle kusursuz bir süreç anlamına gelen havayolu taşıması için Dizayn Konsept ile kusursuzluğu yakalayın!

Alternatif Havayolu Seçenekleri

Dizayn Konsept olarak size en kaliteli seçenekleri sunuyor olsak da zaman zaman havayolu şirketleri nedeniyle yaşanan aksilikleri alternatif havayolu şirketleri sayesinde kompanse ediyoruz. Müşteri memnuniyetinin bir yük taşıma süreci ile alakalı en değerli konu olduğunu biliyor ve bu bilinçle sizlere hizmet getiriyoruz. Size sadece Dizayn Konsept avantajını yaşamak adına harekete geçmek kalıyor.

Hassas Yük Taşıma Seçeneği

Yüklerin servis süresi boyunca herhangi bir zarar görmemesi havayolu şirketlerinin sorumluluğundadır. Ancak Dizayn Konsept sorumlu bir marka olduğunu hissettirerek hasarın ortaya çıkmadığı süreçleri ortaya koyar. Bu kapsamda içiniz rahat bir şekilde yükün teslim edilmesini bekleyebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti adına oldukça değerli bir süreç olan hassas yük taşımaya Dizayn Konsept sayesinde siz de ulaşın!

Uygun Fiyatlı Havayolu Nakliyesi

Havayolu taşımacılığı gündeme geldiğinde daima en uygun fiyatlı hizmetlerden söz etmek muhtemel olmaz. Ancak Dizayn Konsept sunduğu bütün çözümlerde bütçenizi zorlamayacak seçenekleri ön plana çıkarır. Siz de fiyatlarıyla fark yaratacak bir hizmet almak üstelik bu hizmeti Dizayn Konsept ile yakalamak adına harekete geçin!

Havayolu Taşımacılığı Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Havayolu taşımacılığı hizmeti almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken detaylardan bir tanesi de fiyatların nasıl belirlendiğidir. Varış adresi, yükün cinsi ve diğer pek çok detay havayolu taşımacılığı ile alakalı fiyat belirlemesini etkileyen faktörlerdir. Nitekim diğer taşıma seçeneklerinde de olduğu gibi havayolu taşımasında da bu detaylar ön plana çıkar.

Neden Dizayn Konsept?

Dizayn Konsept, taşımacılık konusunda size uygun seçenekler sunarken beklentilerinize cevap vermeyi en önemli görevi kabul eder. Bu nedenle de Dizayn Konsept ile çalışmak istediğinizde yüksek standartlar ön plandadır. Üstelik uygun fiyatlı hizmetler de sizlerle buluşur. Bu durumda dikkate alacağınız birbirinden değerli detaylarla süreci kusursuzlaşabilirsiniz. Denizyolu taşımacılığı konusunda işinizi şansa bırakmayın!

Karayolu taşımacılığı ile uygun fiyat ve hızlı çözümlerden yararlanmak ister misiniz? O halde Dizayn Konsept ile beklentilerinize çözüm üretecek bir hizmete ulaşmak için harekete geçebilirsiniz.

Karayolu taşıması; tır ya da kamyon gibi araçlarla ürünlerin hedef adrese ulaştırılmasını ifade eder. Bu anlamda karayolu taşımacılığının hızlı ve uygun fiyatlar sunduğundan söz etmek gerekir. Denizyolu ve havayoluna nazaran hem avantajları hem de dezavantajları olan bu hizmete çok yönlü bir değerlendirme sonrasında başvurmalısınız. Böylelikle sizin için önemli olan detayları ön planda tutma şansı elde edebilirsiniz.

Dizayn Konsept olarak beklentilere cevap verecek çözümler sunarken talebe özel hizmetleri ön planda tutuyoruz. Siz de ürünlerinizin taşınması sırasında nasıl bir çözümle karşı karşıya kalacağınızı merak ediyorsanız hizmet standartlarımıza daha yakından bir göz atabilirsiniz!

Karayolu Taşımacılığı Hizmetinin Kapsamı

Dizayn Konsept olarak size sunduğumuz hizmetlerde en iyiyi hedefliyoruz. Üstelik kaliteden yana tercih kullanmanızı da sağlayacak seçenekler vaat ediyoruz. İşte karayolu taşımacılığında sizleri bekleyen alternatifler!

Komple ve Parsiyel Tır Taşıması

Ürünlerinizin yoğunluğu ve yükleme ihtiyaçlarınıza uygun olarak ister komple tır taşıması ister parsiyel tır taşıması avantajlarını sizlerle buluşturuyoruz. Üstelik her iki hizmet için de uzun süre araç beklemek durumunda kalmamanız adına çözüm üretiyoruz. Komple tır ile yükünüzün tek seferde varış adresine gitmesini salarken parsiyel taşıma sayesinde de uygun fiyatlar sunuyoruz.

Güvenilir ve Hızlı Taşıma Süreci

Karayolu taşımacılığının en değerli özelliklerinden bir tanesi de hızlı olmasıdır. Bu noktada ürünlerin olabildiğince hızlı ve güvenle taşınması adına gerekli önelmeleri alıyoruz. Araç kalitesini daima en yüksek standartlarda tutarken bilinçli personelimiz sayesinde de taşımada ideal seviyeye ulaşmayı başarıyoruz. Siz de Dizeyn Konsept tercihinde bulunarak en ideal seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Araç Takip İmkânı

Nakliye süreçlerini daha kaliteli bir şekilde sürdürmek istiyorsanız araç takip imkanının değer katacak bir seçenek olduğunu unutmamalısınız! Dizayn Konsept olarak araçlarımızın günlük takibini sağlarken aynı zamanda nakliyeye dair süreçlerin daha kaliteli bir şekilde sürdürülmesine imkân tanıyoruz. Siz de ürünlerinizin akıbetini takip etmek amacıyla Dizayn Konsept’in bu fark yaratan hizmetine göz atmalısınız.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Gönderilerin araçlar arasında nakil süreçlerinin profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Böylelikle nakil süreçlerinin daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarken ürünlerin hasar ve diğer olumsuzlukların da ortadan kalkmasına imkân sağlıyoruz. Yükün indirme ve bindirme aşamasında kaliteyi ön planda tutarken ilgili araçları kullanarak riski minimize ediyoruz.

Karayolu Taşımacılığı Fiyatları

Karayolu taşımacılığı konusunda en başarılı hizmetlerden yararlanmak mı istiyorsunuz? O halde uygun fiyat ve kalite odaklı çözümler için Dizayn Konsept ile iletişime geçebilirsiniz. Yüksek standartlarda bir taşıma süreci yakalamanızı sağlayan firmamız kaliteli araçlarıyla ve güvenilir personeliyle sizlere destek olur. Size sadece uygun fiyatlardan yararlanmak kalır.

Lokasyon, yük tonaj ve miktarı ile sigorta durumu dikkate alınarak fiyat belirlemesi gerçekleşir. Bu aşamada değerli olan detayları dikkate alarak hizmet almaya başlayabilirsiniz. Kaliteli bir hizmet için en önemli detayların neler olduğunu saptayın ve hemen harekete geçin!

Neden Dizayn Konsept?

Sektörün öncü markası olma hedefiyle ilerlerken daima daha iyiye ulaşma arzusunu taşıyoruz. Firma olarak kaliteden ödün vermemeyi hedef edinirken müşteri memnuniyetini de ön planda tutmayı başarıyoruz. Bizimle iletişime geçerek karayolu taşımacılığı konusunda en iyiye ulaşabilirsiniz.

İTHALAT İŞLEMLERİ / MEVZUATI.

İthalat; bir malın, yürürlükteki ithalat mevzuatı ile gümrük mevzuatına uygun şekilde başka ülkelerden veya serbest bölgelerden Türkiye gümrük bölgesine sokulmasını veyahut müsteşarlıkla ithalat olarak kabul edilecek başka sair giriş ve işlemleri ifade eder.

Taşıyıcısı tarafından Türkiye’ye getirilerek gümrüğe sunulan eşyanızı Türkiye’ye ithal edeceğinizi gümrük idaresine bildirmeniz gerekir. Bu bildirim gümrük mevzuatında “gümrük beyanı” olarak adlandırılır İthalat yapacağınızı gümrük müdürlüğüne yazılı olarak bildirirken gümrük beyannamesi formunu kullanacaksınız. İthalat sırasında dolduracağınız gümrük beyannamesi özet olarak, gönderici-alıcı firma bilgileri, kıymet, tarife, menşe, taşıma bilgileri, varsa ödenecek vergiler, eşyaya eşlik etmesi gereken belgeler gibi bilgileri içerecektir.

Kati ithalat işlemi gümrük mevzuatında “serbest dolaşıma giriş” olarak adlandırılır. İthalatta gümrük beyanınızı BİLGE Sistemi üzerinden bir serbest dolaşıma giriş beyannamesi doldurarak yapabilirsiniz.

Gümrük beyanı yaparken kullanacağınız gümrük beyannamesi formunu elle değil, elektronik olarak doldurmalısınız. Gümrük işlemleri, “Bilgisayarlı Gümrük Etkinlikleri” ifadesinin kısaltması olan BİLGE yazılımı kullanılarak elektronik ortamda yürütülmektedir. BİLGE sistemi, eşyanın gümrük sahasına girişinden çıkışına kadar tüm gümrük işlemlerinin gerçek zamanlı olarak bilgisayar ortamında yürütülmesini sağlayan bir yazılımdır. BİLGE sistemine giriş yapabilmek için bir kullanıcı koduna, şifreye ve aynı zamanda bir elektronik imzaya ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir gümrük müşavirliğine vekaletname vererek işlemlerinizi yapabilirsiniz. İthalattan kaynaklanan gümrük vergilerini ödeme yükümlülüğünüz, bu beyannamenin tescil edildiği tarihte başlar. Bu konuda daha fazla bilgiyi bu bölümde yer alan 1 ve 10 numaralı başlıklarda bulabilirsiniz.

Gümrük idaresi, gümrük beyannamenizde kayıtlı olan bilgilerin doğruluğunu araştırmak üzere, beyannameyi ve ekindeki belgeleri kontrol edebilir, başka belgeler vermenizi isteyebilir, eşyanızı muayene edebilir, ayrıntılı muayene ve tahlil yapılması için eşyanızdan numune alabilir, bu numuneyi gerekli analizin yapılması için laboratuvara gönderebilir. Gümrük idaresinin ithalat işleminizle ilgili olarak yapacağı kontrol ve muayenenin kapsamı Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan risk analizi sonucuna göre belirlenmektedir.

Gümrük beyanınız gümrük idaresince kontrol edilecek; bu kapsamda gerek görülmesi halinde eşyanız muayeneye tabi tutulacak ve ödemeniz gereken vergiler belirlenecektir.

Bu vergileri Devlet bankaları aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.Bunu takiben, gümrük beyannameniz, bu beyannameyle ilişkili vergi ve para cezası kararları otomatik şekilde kapanır. Gümrük gözetiminde bulunan ve henüz serbest dolaşımda olmayan eşyanızın gümrük idaresi, tarafından kontrol edilmesi ve ödemeniz gereken gümrük vergilerinin ödenmesi sonucunda eşyanız size teslim edilecektir.

Gümrükleme Nedir?

Gümrükleme, yabancı bir ülkeyle gerçekleştirilen dış ticaret faaliyetlerinde, ürün veya hizmetlerin gümrüklü sahalardan geçişi sırasında devletle olan ilişki ve işlemlerin yürütülmesi hizmetidir. Çeşitli malları göndermeden önce gönderici, gümrük işleminin ne anlama geldiğini ve nakliye seçenekleriyle ne kadar alakalı olduğunu merak edebilir. Her uluslararası deniz taşımacılığı gönderisi, her ülkedeki gümrükleme kotasını karşılamalıdır. Gümrükleme, yetkili bir gümrük komisyoncusu aracılığıyla bir ülkeye taşınan mallara izin verilmesi için gerekli bir prosedürdür. Bu süreçte, sürece dahil olan taraflarla ithalat ve ihracatla yapılan gönderilerle ilgili bilgiler de bulunmaktadır.

İthalat Gümrükleme Kapsamı

Gümrükleme işlemleri olarak da ifade edilen ithalat gümrükleme işlemleri başkasının adına ya da hesabına hareket etmekte olan doğrudan temsilciler ile kendi adına fakat başkasının hesabına hareket eden temsilciler tarafından takip edilmektedir. Bu kişiler gümrük müşavirleri olarak adlandırılmaktadır. Gümrük müşavirleri gümrükleme işlemlerini yaparken farklı hizmetler sunmaktadır. Gümrükleme işlemleri aynı zamanda transit taşımacılık yapan kişiler hariç Türkiye Gümrük Bölgesi’nde yerleşik bulunan kişiler tarafından takip edilmektedir. Deniz, kara ve havayolu işletmeleri ile nakliyeci kuruluşların temsilcileri taşıdıkları malların transit işlemlerini doğrudan takip edebilmektedir. Doğrudan temsilciler kanuni olarak kurumları temsil eden bireyler olabilir. Bunun yanı sıra firmanın temsilnameyi haiz çalışanları da doğrudan temsilci olabilir.

Profesyonel Gümrükleme Hizmetleri

Gümrükleme hizmetleri gümrük müşavirliği şirketleri tarafından sunulan hizmetlerdir. Gümrükleme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için gümrük müşavirlerine vekalet verilmesi gerekir. Gümrük için vekaletname verildikten sonra gümrük müşavirleri kendi adlarına hareket eder ve kendilerine vekalet veren kişilerin hesabına gümrük idareleri ile hareket ederler.

Gümrükleme hizmetlerinin kapsamı genel olarak aşağıdaki gibidir.

 • Gümrük beyannamesi verilmesi öncesinde Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) tespiti,
 • Malların tabi tutulacağı gümrük rejimine göre vergi ve prosedür analiz edilmesi
 • Alınması gerekli olan izin veya uygunluklar varsa bunların başvuru ve takibinin yapılması,
 • Elleçleme, küşat, danışmanlık, gümrük beyannamesinin verilmesi.

İhracat, en basit şekliyle bir malın bir ülkeden başka bir ülkeye satılması ve gönderilmesi olarak ifade edilebilir. Gümrük Kanunu’nun ihracat ile ilgili bölümü, ihracat kavramını biraz daha teknik bir yaklaşımla açıklar. Buna göre ihracat, bir ülkede serbest dolaşımda bulunan eşyaların ihraç amacıyla başka bir ülkeye gönderilmesidir.

İhracatla ilgili olarak sıkça sorulan başlıca sorular şunlardır:

İhracat rejimi; serbest dolaşımda bulunan eşyanın ihraç amacıyla Türkiye Gümrük Bölgesi dışına çıkışına ilişkin hükümlerin uygulandığı rejimdir.

İhracat yapmanın avantajları;

İhracat, ülkeye döviz kazandıran bir faaliyettir. Bu nedenle, ihracat ile ilgili işlemlere farklı kurum ve kuruluşlar tarafından farklı kolaylıklar ve avantajlar sağlanmaktadır. İhracatın sağladığı avantajların başında, yaygın kullanımıyla “vergi iadesi” olarak bilinen vergi istisnaları yer almaktadır. Belirli şartlar altında yapılan ihracatlarda ÖTV ve KDV istisnasından yararlanarak o eşya için ödediğiniz ÖTV ve KDV’yi ihracat gerçekleştikten sonra geri alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ayrıca, ihracatta gümrük vergisi uygulanmaması esastır. İhraç ettiğiniz mallar için gümrük vergisi ödemezsiniz.

Nasıl ihracatçı olabilirim?

Bir vergi numarasına sahip olan tüm gerçek veya tüzel kişiler ihraç edecekleri ürünle ilgili olan ihracatçı birliğine üye olarak ihracat yapabilirler. Ülkemizde, ihracat yapabilmek için, özel bir izin veya lisans alınması gerekli değildir.

İstediğimiz her ürünü ihraç edebilir miyim ?

İhracatı devlet tarafından yasaklanmamış olan bütün malları ihraç edebilirsiniz.

Bazı malları ihraç edebilmeniz için ise belirli kamu kurumlarından izin almanız gereklidir. İhracat yapmaya karar verdiğinizde, ilk olarak malınızın ihracının yasak olup olmadığını ya da bu malı ihraç edebilmek için bir izin almanızın gerekli olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için ihracı yasak malları ve ihracatında izin alınması gereken malları gösteren listelere bakmanız gereklidir. İhraç etmek istediğiniz malın bu listelerde olup olmadığını belirleyebilmeniz için de öncelikle eşyanızı iyi tanımalı, eşyanızın ticari ismini ve özelliklerini iyi bilmelisiniz. İhracat yapmak istediğiniz ürünün yasak yada ön izin kapsamında olup olmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İhracat Gümrük İşlemleri Kapsamı
 • İhraç edilecek eşyanın ilgili Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonunun belirlenmesi.
 • İhracat rejimi ve ilgili mevzuatta yer alan usul ve esaslara göre ihracı izne tabi olan eşyaların izinlerinin alınması. (örnek: sağlık sertifikası , tehlikesiz atık ihracat izni gibi.)
 • Eşyanın tabi tutulacağı gümrük rejimine göre, müşterilerimizin talebine ve gümrük idarelerine ibraz edilmesi zorunlu evrakların kontrolü sağlanarak, bu evraklara Gümrük Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine göre, eşyayı yasal bir gümrük rejimine tabi tutarak gümrük beyannamesini hazırlamak.
 • Hazırlanan ihracat beyannamesinin işlemlerinin ilgili gümrükte takibini sağlayarak işlemlerinin sonlandırılması.
 • Ülkelere göre hazırlanması gereken dolaşım evraklarını hazırlamak ve tasdik işlemlerini yaptırmak.
 • İhracat işlemine ait belgelerin dijital olarak arşivlenmesi.
 • Eşya beraberi yurtdışına gidecek vesaikleri gümrükte bulunan nakliyeciye teslimi.
 • İhracat beyannamelerinin kapamalarını takip etmek. (Vedop)

Karayolu taşıması; tır ya da kamyon gibi araçlarla ürünlerin hedef adrese ulaştırılmasını ifade eder. Bu anlamda karayolu taşımacılığının hızlı ve uygun fiyatlar sunduğundan söz etmek gerekir. Denizyolu ve havayoluna nazaran hem avantajları hem de dezavantajları olan bu hizmete çok yönlü bir değerlendirme sonrasında başvurmalısınız. Böylelikle sizin için önemli olan detayları ön planda tutma şansı elde edebilirsiniz.

Dizayn Konsept olarak beklentilere cevap verecek çözümler sunarken talebe özel hizmetleri ön planda tutuyoruz. Siz de ürünlerinizin taşınması sırasında nasıl bir çözümle karşı karşıya kalacağınızı merak ediyorsanız hizmet standartlarımıza daha yakından bir göz atabilirsiniz!

Karayolu Taşımacılığı Hizmetinin Kapsamı

Dizayn Konsept olarak size sunduğumuz hizmetlerde en iyiyi hedefliyoruz. Üstelik kaliteden yana tercih kullanmanızı da sağlayacak seçenekler vaat ediyoruz. İşte karayolu taşımacılığında sizleri bekleyen alternatifler!

Komple ve Parsiyel Tır Taşıması

Ürünlerinizin yoğunluğu ve yükleme ihtiyaçlarınıza uygun olarak ister komple tır taşıması ister parsiyel tır taşıması avantajlarını sizlerle buluşturuyoruz. Üstelik her iki hizmet için de uzun süre araç beklemek durumunda kalmamanız adına çözüm üretiyoruz. Komple tır ile yükünüzün tek seferde varış adresine gitmesini salarken parsiyel taşıma sayesinde de uygun fiyatlar sunuyoruz.

Güvenilir ve Hızlı Taşıma Süreci

Karayolu taşımacılığının en değerli özelliklerinden bir tanesi de hızlı olmasıdır. Bu noktada ürünlerin olabildiğince hızlı ve güvenle taşınması adına gerekli önelmeleri alıyoruz. Araç kalitesini daima en yüksek standartlarda tutarken bilinçli personelimiz sayesinde de taşımada ideal seviyeye ulaşmayı başarıyoruz. Siz de Dizeyn Konsept tercihinde bulunarak en ideal seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Araç Takip İmkânı

Nakliye süreçlerini daha kaliteli bir şekilde sürdürmek istiyorsanız araç takip imkanının değer katacak bir seçenek olduğunu unutmamalısınız! Dizayn Konsept olarak araçlarımızın günlük takibini sağlarken aynı zamanda nakliyeye dair süreçlerin daha kaliteli bir şekilde sürdürülmesine imkân tanıyoruz. Siz de ürünlerinizin akıbetini takip etmek amacıyla Dizayn Konsept’in bu fark yaratan hizmetine göz atmalısınız.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Gönderilerin araçlar arasında nakil süreçlerinin profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Böylelikle nakil süreçlerinin daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarken ürünlerin hasar ve diğer olumsuzlukların da ortadan kalkmasına imkân sağlıyoruz. Yükün indirme ve bindirme aşamasında kaliteyi ön planda tutarken ilgili araçları kullanarak riski minimize ediyoruz.

Karayolu Taşımacılığı Fiyatları

Karayolu taşımacılığı konusunda en başarılı hizmetlerden yararlanmak mı istiyorsunuz? O halde uygun fiyat ve kalite odaklı çözümler için Dizayn Konsept ile iletişime geçebilirsiniz. Yüksek standartlarda bir taşıma süreci yakalamanızı sağlayan firmamız kaliteli araçlarıyla ve güvenilir personeliyle sizlere destek olur. Size sadece uygun fiyatlardan yararlanmak kalır.

Lokasyon, yük tonaj ve miktarı ile sigorta durumu dikkate alınarak fiyat belirlemesi gerçekleşir. Bu aşamada değerli olan detayları dikkate alarak hizmet almaya başlayabilirsiniz. Kaliteli bir hizmet için en önemli detayların neler olduğunu saptayın ve hemen harekete geçin!

Sektörün öncü markası olma hedefiyle ilerlerken daima daha iyiye ulaşma arzusunu taşıyoruz. Firma olarak kaliteden ödün vermemeyi hedef edinirken müşteri memnuniyetini de ön planda tutmayı başarıyoruz. Bizimle iletişime geçerek karayolu taşımacılığı konusunda en iyiye ulaşabilirsiniz.