İyi Süpürme Hareketi(Operation Clean Sweep®)Programı - Performans Grup

İyi Süpürme Hareketi(Operation Clean Sweep®)Programı

Dizayn Konsept, pelet kaybının önlenmesi ile uğraşmaktadır, çevrede pelet kaybını önleme ve deniz çöpüyle mücadele etme amaçlı uluslararası bir program olan İyi Süpürme Hareketi (Operation Clean Sweep®) katılımcısıdır.

Deniz çöpünü önlemek için, plastik ürünler yaşam döngüleri boyunca sorumlu bir şekilde yönetilmelidir. Pelet muhafaza programları ile plastik endüstrisi önemli bir rol oynamaktadır. PlasticsEurope ve diğer sektör dernekleri tarafından başlatılan OCS programı, aralarında Dizayn Konsept’in de bulunduğu katılımcıların, şirketlerinde, üretim tesislerinde ve lojistik değer zincirinde peletlere yönelik çeşitli önleyici tedbirlerin uygulanması için OCS Taahhüdünü imzalamasıyla sonuçlandı. Ayrıca Dizayn Konsept, OCS kapsamında hem kendi yönetim sistemini geliştirmekte hem de tedarikçi ve müşterilerini bilgilendirerek “sıfır pelet kaybı” yönetimine teşvik etmektedir.


 

Dizayn Konsept, pelet kaybının önlenmesi konusunda çabalayan, İyi Süpürme Hareketi (Operation Clean Sweep®) program ortağıdır.

İyi Süpürme Hareketi (Operation Clean Sweep®)

İyi Süpürme Hareketi (Operation Clean Sweep®) farkındalığı artırmayı, en iyi uygulamaları teşvik etmeyi ve gerekli pelet kaybını önleme tedbirlerinin uygulanmasında plastik değer zincirindeki şirketleri desteklemek için rehberlik ve araçlar sağlamayı amaçlayan gönüllülük esasına dayanan bir programdır.

 

PLASTİKLER

Plastikler, yaşam kalitemizi iyileştirmede ve enerji verimliliğini artırmada önemli bir rol oynar, ancak çevreye sızıntıları ve zararı önlenmelidir.

Dünyadaki okyanus ve deniz kirliliğinin % 60-95’inin plastik atıklardan oluştuğu tahmin ediliyor ve bu atıklar plastiklerin üretimi, işlenmesi ve nakliyesi sırasında dağılıyor.

İyi Süpürme Hareketi (Operation Clean Sweep®) ise bu tehlikeye dikkat çekerek farkındalık yaratmak ve plastik endüstrisinin çevreye olan plastik granül kaybının azaltılması amacıyla plastik sanayi tarafından yürütülen uluslararası bir girişimdir.

Amacı: Su yollarında, denizlerde ve okyanuslarda pelet kaybını önlemek için plastik endüstrisindeki tüm oyuncuların (üreticiler, nakliyeciler, işleyiciler) iyi süpürme ve pelet tutma uygulamalarını takip etmelerine yardımcı olacak yönergeler sağlamak.

 

Dizayn Konsept’in ‘sıfır pelet kaybı’ hedefine ulaşmaya katkıları şunları içerir:

  • İyi Süpürme Hareketi(Operasyon Clean Sweep®)’ni şirketimizin müşteri ve

tedarikçilerine tanıtma.

  • Hizmet normlarına yönelik denetim yönergelerini yönetme.
  • Örnek liderlik sergileme hedefi.

Şirket OCS taahhütnamesini görmek için buraya tıklayınız.

OCS hakkında daha fazla bilgi edinmek için opcleansweep.org adresini ziyaret edin.

Avrupa için, opcleansweep.eu adresini ziyaret edin.

PAGEV için, pagev.org adresini ziyaret edin.