Parsiyel Taşımacılık - Sağladığı İmkanlar Neler? - Performans Grup

Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel taşımacılık, firmamızın sunduğu taşımacılık hizmetleri arasında yer almakta olup çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Parsiyel kelime olarak tüm olmayan ve parça anlamına gelmektedir. Nakliye yani taşımacılık sektöründe en temel amaç aynı güzergahta ki taşınması planlananın yükleri ve yük miktarına bağlı olarak ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Yük endüstrisi çeşitlilik doludur ve çok sayıda taşıma modu vardır. Bu kapsamda denizyolu taşımacılığında da parsiyel taşımacılık hizmetlerinden faydalanılması mümkündür.  Birden fazla göndericiden gelen kargoyu ve / veya birden fazla alıcıya birlikte sevkiyat için genellikle tek bir nakliye gemisi parsiyel taşımacılık olarak ifade edilir. Varışta, gemi veya konteyner boşaltılır ve her bir gönderi, uygun alıcı tarafından talep edilebilir.

Parsiyel Taşımacılık Önemi

Özellikle uluslararası taşımacılık söz konusu olduğunda firmaların küçük bir yükün tek araçla taşınması, büyük maliyetlerin giderlerine yansıtılması anlamına gelecektir. Tek bir firmanın komple nakliyesi yerine, aracı doldurmaya yetecek yükü olan müşterilerin mallarının birleştirilmesi maliyetlerde büyük avantajlar sağlamaktadır.

Parsiyel taşımacılık, özellikle uluslararası arenada karayolu ve deniz taşımacılığının kombine kullanımı ile etkin ve hızlı çözümler sunar. Deniz araçları ile karayolu taşımacılığında farklı taşıma türleri kullanılarak taşıma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Böylece hedef noktaya en uygun taşıma yöntemlerinin kullanılması hem maliyetleri düşürerek hem de zamandan tasarruf ederek parsiyel taşımayı ön plana çıkarmaktadır.

Denizyolu kargo taşımacılığı en çok tercih edilen parsiyel taşımacılık türlerinden biridir. Taşınacak yükün az olduğu ve bir yükleyicinin tam konteyneri dolduramayacağı durumlarda farklı müşterilerin yükleri aynı gemiye yüklenir. Parsiyel okyanus taşımacılığı olarak adlandırılan bu yöntemde; aynı güzergahtaki yükler ana limanlara veya aktarma limanlarına boşaltılır ve buradan karayolu ile ilgili adreslere teslim edilir.

Kaliteli Parsiyel Taşımacılık Hizmeti

Parsiyel taşımacılık başarısı; farklı müşteriler, farklı yükler ve adresler söz konusu olduğu için birçok nokta organize edilerek ve koordine edilerek sağlanabilir. Dağıtılacak farklı adresler dikkatli kullanım ve dağıtım gerektirir. Burada atılacak yanlış adımlar, dikkatsizlik hem zaman kaybına hem de maddi hasara yol açabilir. Siz de parsiyel taşımacılık ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.