Barkodlama - Performans Grup

Barkodlama

Taşımacılık sektörünün en önemli adımlarından biri olan barkodlama ürünlerin çok güvenilir bir şekilde talep edilen yere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda nakliye hizmetleri kapsamında sunulan barkodlama ile ürün ve mallarınızı son derece güvenilir bir şekilde farklı adreslere gönderebilirsiniz. Barkodlamanın sağladığı çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Üretim Yönetimi

Üretim ve test verilerinin oluşturulması ve üretim kalite kontrol verilerinin elde edilmesinde kullanılan ürün tanımlama kodunu, ürün kontrolünün tamamlanması, ürün tanımlama kodu ve ürün dosyalarının oluşturulması, üretim planını düzenlemek, üretim sürecini izlemek ve ürün yelpazesinin nitelikli oranını iyileştirilmesi barkodlama ile gerçekleştirilmektedir.

Satış Bilgi Sistemi

Bir bilgisayarın satış ve dağıtım yönetimi, bir barkod ile hızlı ve doğru bir şekilde kullanılabilir. Bu doğrultuda barkodlama satış bilgi sistemi için de son derece önemlidir.

Depo Yönetimi

Depo, envanter, envanter, aylık stok transferi, kendi yöntemleriyle farklı işler, komple depo ithalatı barkodlama ile son derece kolay bir şekilde takip edilebilir.

Envanter Yönetimi

Malların tanımı, çeşitleri, özellikleri, menşei, marka adı, ambalajı ve çeşitli malların dağıtım bölümüne göre listelenmesi barkodlama ile mümkündür.

Depo Yönetimi

Depo yeri yönetimi, envanter alanının yönetimidir. Ürün depoda iken tek tek barkod numarası ve ürün barkoduna karşılık gelir ve depodaki malların stok süresine göre ilk giren ilk çıkar veya parti yönetimi yapılabilir.

Tek Parça Mal yönetimi

Barkod teknolojisi, sadece ürün stoğunu çeşidine göre yönetmekle kalmaz. Aynı zamanda mal stoğunun belirli tek parçasını da yönetir. Tek bir ürünün durumunu kaydetmek için ürün işaret çubuğunu kullanarak tek bir ürünü takip edip yönetebilir. Depolama işlemlerini daha doğru bir şekilde tamamlayabiliriz.

Sıralama Yönetimi

Malları dağıtırken ve depolarken, ayrı mal ve toplama yöntemini kullanarak birçok malla hızlı ve verimli bir şekilde ilgilenmemiz gerekir. Malları otomatik olarak ayırıp barkod teknolojisi ile seçip ilgili yönetimi gerçekleştirebiliyoruz.

Barkod tarayıcı, barkodun içerdiği bilgileri okumak için bir tanıma cihazıdır. Optik ilke, barkod içeriğini çözmek ve veri hattı veya kablosuz yolla bir bilgisayara veya başka bir ekipmana iletmek için kullanılır. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizi tercih edebilirsiniz.